Szlachetna Paczka, po raz kolejny, w Gimnazjum w Czerwonaku

Już po raz kolejny grudniowe dni w naszej szkole, oprócz intensywnej nauki, wypełnione były zbiórką darów w ramach akcji Szlachetna Paczka. Wybrana rodzina z naszej gminy bardzo szczegółowo określiła swoje potrzeby. Pozwoliło to społeczności szkolnej również konkretnie na nie odpowiedzieć. Darczyńcy bardzo ofiarnie włączyli się w to zadanie. Pomieszczenie szkolnego monitoringu wypełniło się darami. Zarówno rodzice jak i uczniowie przynosili do szkoły artykuły spożywcze, środki czystości, artykuły szkolne, ubrania, buty, artykuły gospodarstwa domowego. Finał Szlachetnej Paczki odbył się 9 grudnia. To właśnie tego dnia jedna z naszych sal lekcyjnych zamieniła się w wielki magazyn, w którym pakowaliśmy dary. Zależało nam na tym, aby najpierw posegregować je według rodzaju, potem włożyć do przygotowanych pudełek, okleić jednakowym papierem i nakleić kod rodziny. Udało się przygotować aż 28 paczek! Bardzo pomocne w tym działaniu okazały się dwie mamy, pp. Jolanta Poznańska i Joanna Wargin-Torchała, które nie tylko pomagały przy pakowaniu, ale przywiozły do szkoły dary zebrane od: polityków, członków stowarzyszeń i prywatnych darczyńców. Zgodnie z zasadą przygotowane przez nas paczki trafiły do wskazanego magazynu w Czerwonaku a stamtąd do naszej rodziny. Prawdą jest, o czym przekonaliśmy się już nie po raz pierwszy w życiu, że więcej radości jest w dawaniu niż braniu.  

image001 image002

image003 image004

image005 image006

image007 image008

image009 image010

image011 image012

image013 image014

image015 image016

image017 image018

image019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *