Oświata w Czerwonaku
AktualnościSzkoła Podstawowa w Kicinie

Turniej szachowy w Kicinie

Poznań, 29.03.2017

W dniu 25.03.2017 roku w Szkole Podstawowej im. Augusta Cieszkowskiego w Kicinie odbył się pierwszy Szachowy Turniej pod patronatem dyrektora szkoły.

Zawody były ogólnodostępne. Uczestnicy startowali w trzech grupach. W pierwszej grupie grały dzieci uczęszczające , maksymalnie, do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Startowało 13 zawodników a zwycięzcą został Julian Kuryłowicz-Kaźmierczak z Poznania, wyprzedzając Jakuba Lewka i Julię Jankowską. Najlepszym zawodnikiem z Gminy Czerwonak został Tadeusz Górny ze Szkoły Podstawowej w Kicinie. W drugiej grupie brały udział dzieci z drugiej i trzeciej klasy szkoły podstawowej. Tutaj uczestników było dwudziestu. Zwyciężył Maurycy Balcerowiak z Dwujęzycznej Polsko-Angielskiej Szkoły w Poznaniu, który wyprzedził Leśniewskiego Franciszka i Krzysztofa Daczyńskiego. Najlepszym zawodnikiem z Gminy Czerwonak okazał się Ryszard Tomaszewski ze Szkoły Podstawowej w Kicinie, zajmując miejsce siódme. W czwartej grupie rywalizowały ze sobą dzieci w wieku do szóstej klasy szkoły podstawowej, wystartowało sześcioro zawodników. Zwyciężył Kacper Werner ze szkoły w Bogatyni, wyprzedzając Igora Pietrasa ze Szkoły Podstawowej w Czerwonaku i Małgorzatę Bartkowiak z Poznania.

Ogółem startowało 39 zawodników z dziewięciu szkół Wielkopolski. Sędzią głównym była Pani Kamila Dębecka – Sobierajewicz oraz Pan Marek Cołta.