Lekcja o higienie w SP Owińska

Dnia 27 marca 2017 roku w szkole podstawowej w Owińskach odbyła się lekcja poświęcona skórze i problemom z nią związanym. Spotkanie poprowadziła pani Monika Czub, która jest kosmetologiem i na co dzień spotyka się z różnymi problemami skórnymi.

Uczniowie klas piątych nie tylko poznali sposoby codziennej pielęgnacji skóry, ale także dowiedzieli się, jakie są jej rodzaje, jak walczyć z niedoskonałościami oraz jakich używać kosmetyków, aby zapobiegać ewentualnym problemom.

Dzieci miały także możliwość wypróbowania kosmetyków przygotowanych w gabinecie kosmetycznym. Zwłaszcza dziewczynki z wypiekami na policzkach i radością wcierały w swoje dłonie przyniesione dobrodziejstwa dla skóry. Chłopcy nie pozostawali w tyle i zadawali mnóstwo pytań dotyczących zmian zachodzących podczas okresu dojrzewania oraz sposobów walki z ewentualnymi niechcianymi wypryskami skórnymi.

Pani Monika Czub od kilku lat przybliża uczniom klas piątych sposoby codziennej pielęgnacji skóry oraz pokazuje, jak ważna jest codzienna higiena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *