W poszukiwaniu zajączkowych niespodzianek

Żółte kurczaczki, kolorowe pisanki i palmy, zapach mazurka i bukszpanu to nic innego jak zbliżające się Święta Wielkiej Nocy.

Przez ostatnie dni przedszkolaki poznawały tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Samodzielnie malowały jajka, siały owies i rzeżuchę, a z koronkowych białych serwetek powstawały baranki.

Wszystkie te akcenty wielkanocne stały się ozdobą sal i całego przedszkola.

I wreszcie nadszedł długo oczekiwany dzień – wtorek 11kwietnia 2017r.

I choć poranek był trochę pochmurny to w przedszkolu zapanowała radosna i świąteczna atmosfera. W tym dniu wspaniałym momentem było wspólne uroczyste śniadanie wielkanocne. Na pięknie udekorowanych stołach zgodnie z tradycją nie zabrakło jajka, baranka z masła , …baby wielkanocnej, bazi i bukszpanu – symboli budzącej się do życia przyrody.

Po śniadaniu przedszkolaki z niecierpliwością wyczekiwały Wielkanocnego Zajączka. Atrakcją było szukanie czekoladowych jajeczek oraz świąteczne zmagania sportowe miedzy innymi „Bitwa na jajka”.

Wielkanoc zakończyła się szukaniem przez dzieci „Zajączkowych niespodzianek” w przedszkolu. Kiedy wszyscy je znaleźli radości było co nie miara!

Z uśmiechem na ustach, i w świątecznym nastroju przedszkolaki wracały do domu.

Te radosne przeżycia na długo pozostaną w ich pamięci.

image10 image9

image8 image7

image6 image5

image4 image3

image2 image1

image20 image19

image18 image17

image16 image15

image14 image13

image12 image11


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *