Przyjaciele Zippiego w Gminnym Przedszkolu w Owińskach

Dnia 20 czerwca dzieci z grupy Motylki z Gminnego Przedszkola w Owińskach świętowały zakończenie zajęć z Zippim. Zippi to sympatyczny patyczak, jeden z bohaterów realizowanego programu „Przyjaciele Zippiego”.

Program „Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-8 lat, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci (www.pozytywnaedukacja.pl).

Razem z Zippim Motylki przez cały rok uczyły się o uczuciach, wypowiadaniu się i słuchaniu, przyjaźni, rozwiązywaniu problemów, zmianie i stracie, pomaganiu innym, radzeniu sobie w różnych sytuacjach. Na koniec zajęć dzieci otrzymały dyplomy oraz korony. Do zobaczenia Zippi we wrześniu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *