niedziela, 28 kwietnia, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaSzkoła Podstawowa w Koziegłowach

Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 2018 Koziegłowy

W dniach 23-24 marca zawodnicy rocznika 2006 i 2005 wzięli udział w I rundzie najważniejszych zawodów w sezonie. Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 letnich, które obyły się na Termach w Poznaniu, okazały się dla reprezentantów klubu UKS Grot bardzo udane. Bardzo cieszy nas postęp i co najważniejsze nowe rekordy życiowe, których padło wiele. Najważniejsze to wyciąganie wniosków ze startów i kolejna motywacja do działania w celu poprawy swoich umiejętności technicznych.

Na tychże zawodach udało nam się wywalczyć 5 medali : dwa złote medale zdobyła Matylda Kościelak na dystansie 100 i 200m stylem klasycznym. Matylda od początku roku trenuje w naszym klubie, a od marca reprezentuje jego barwy. Medale brązowe zdobyły dziewczynki: Anna Zwierzycka na dystansie 400m stylem dowolnym oraz 100m stylem grzbietowym oraz Dominika Bocheńska na dystansie 400m stylem dowolnym. Dzięki wysokim pozycjom dziewczyn klub UKS Grot zajął wysokie 4 miejsce w klasyfikacji medalowej Wysokie miejsca zajęli również: Dominika Bocheńska na dystansie 100m stylem dowolnym i motylkowym (setne sekundy zabrakły do medalu), Anna Zwierzycka 6 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym i motylkowym, Matylda Kościelak 5 miejsce na dystansie 200m stylem zmiennym oraz 6 miejsce na 400m stylem dowolnym; Julia Matias zajęła 8 miejsce w konkurencji 100m stylem klasycznym oraz 7 miejsce na dystansie 200m klasykiem; Anastazja Malik wywalczyła w tej samej konkurencji miejsce 6.

W składzie reprezentacji znaleźli się Anna Mizerska, Martyna Walorek, Emilia Ulko, Julia Malińska oraz chłopcy: Mikołaj Janelt, Filip Kostrzewa, Krzysztof Frąckowiak, Tymek Walkowiak oraz Jacek Starczewski. Wszyscy zawodnicy przyczynili się do walki punktowej i klasyfikacji drużynowej wśród 12 – Latków UKS Grot zajął miejsce 5 ( w tym 3 miejsce dla dziewcząt) , wśród 13-latków miejsce 7. W imprezie wzięło udział 16 klubów z całej Wielkopolski.

Obszerną fotorelację dzięki uprzejmości Pana Michała Kościelaka można zobaczyć na stronie funpage https://www.facebook.com/uks.grot/

Gratulujemy udanych startów wszystkim zawodnikom Jesteście wielcy!

dmw1_800x534 dmw2_800x534

dmw3_400x600 dmw4_800x534

dmw5_400x600 dmw6_800x534

dmw7_800x534 dmw8_800x534

dmw9_800x534 dmw10_800x534