sobota, 20 kwietnia, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościSzkoła Podstawowa w Owińskach

Wiosenny Szkolny Konkurs Recytatorski

Wiosna jest porą magiczną, czaruje, uwodzi. Wraz z wiosną przychodzi cudowna pogoda. Poranne promienie słoneczne delikatnie wkradają się do każdego pokoju w naszych domostwach. Śpiew skowronka budzi i nadaje chęci do życia, dodaje sił i motywuje nas do dalszych kroków. Ten ranny chłodny wiatr, te cudne zachody słońca, te dłużące się dni… Wiosna ma swój urok i jest niepowtarzalną porą roku, to niewątpliwie najbardziej romantyczna, kojarząca się nieodparcie z poezją i miłością, pora roku. Do tej tematyki nawiązywały wiersze, prezentowane podczas tegorocznego Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne Przebudzenie”, który odbył się 24.03.2017 roku w Szkole Podstawowej w Owińskach. Od kilku lat organizatorem konkursu są Panie, Emilia Duszyńska i Joanna Resztak. Jego celem jest kształtowanie kultury żywego słowa, doskonalenie umiejętności recytatorskich dzieci, uwrażliwianie uczniów na piękno barw wiosennego krajobrazu oraz popularyzacja polskiej poezji. Poza tym konkurs jest okazją do realizacji marzeń artystycznych uczniów, umożliwia dzieciom przeżywanie doznań artystycznych oraz uczy rywalizacji w przyjaznej atmosferze. W konkursie wzięło udział 30 młodych recytatorów z klas 0 – VI.

Zmagania uczestników oceniało jury, biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników konkursu wyłoniono „Mistrzów Recytacji” .

W kategorii klas 0 – III zajęli:

I miejsce – Maja Matelska, II miejsce – Miłosz Sibora, III miejsce – Natalia Krzywiak,

W kategorii klas IV – VI

I miejsce – Antonina Miszkiewicz, II miejsce – Mikołaj Ratajczak, III miejsce – Gabriela Wiśniewska

Laureaci otrzymali dyplomy uznania i nagrody książkowe. Natomiast pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i drobnym upominkiem.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w Gminnym Konkursie Recytatorskim.

Emilia Duszyńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content