Altana integracyjna w ramach Budżetu Obywatelskiego
Nowy rok szkolny 2017/2018 przyniósł nie tylko reformę strukturalną i programową polskiej oświaty, ale także zmiany w zagospodarowaniu terenu szkoły przy ul. Szkolnej 1.
Wygrana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 została, zgodnie z planem, przeznaczona na budowę altany integracyjnej. Z tylnej części amfiteatru wydzielono miejsce, na którym stanęła drewniana konstrukcja. Zadaszenie fragmentu przestrzeni ma spełniać funkcję edukacyjną i integracyjną. Na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni będą odbywać się zajęcia popularnie nazywane lekcjami poza murami szkoły. To doskonała okazja do przeprowadzenia nie tylko lekcji w ramach przedmiotów przyrodniczych, ale także matematycznych i humanistycznych. Wychowawcy klas będą mogli spotkać się tutaj ze swoimi podopiecznymi, by realizować zadania wychowawcze w ramach tak zwanych godzin wychowawczych.
Miejsce to wypełnione stolami, ławami oraz drewnianymi krzesłami, ma pełnić także swoją funkcję integracyjną. Liczymy, iż młodzież po skończonych lekcjach będzie chciała zatrzymać się w szkole, by porozmawiać, pouczyć się chociażby w ramach korepetycji koleżeńskich czy najzwyczajniej odpocząć. Altana osadzona jest na drewnianej podłodze, która pełni nie tylko funkcję izolacyjną, ale także estetyczną. Doprowadzenie do niej prądu pozwala na korzystanie z elektronicznych urządzeń.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom Gminy Czerwonak, którzy oddali na ten pomysł swój głos. Zapraszamy do odwiedzenia nas przy ul. Szkolnej, by na własne oczy zobaczyć wspólne dzieło. Bez głosów mieszkańców i wsparcia władz Gminy Czerwonak nie udałoby się dokonać tego przedsięwzięcia. Koszt budowy altany wraz z przygotowaniem terenu (demontażem i montażem ławek amfiteatru), doprowadzeniem prądu, zakupem krzeseł, wyposażeniem wyniósł ponad 33 000 zł.