piątek, 21 czerwca, 2024
Oświata w Czerwonaku

Wydarzenia kulturalne w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach

 

SONIA BOHOSIEWICZ

„Chodź ze mną do łóżka” to doskonały monodram Soni Bohosiewicz, która z błyskotliwą inteligencją opowiada o przeszłości swojej bohaterki i trudnej rzeczywistości, w której przyszło jej żyć. Jest to przejmująca, ciepła, wzruszająca, ale i bardzo zabawna sztuka, która z pewnością zachwyci nawet najbardziej wyszukanego widza.

Spektakl przez ponad dwa sezony gościł na deskach Teatru Polonia Krystyny Jandy.

Rola za występ w monodramie przyniosła Soni Bohosiewicz Różę Gali 2014 w kategorii „Teatr”.

Oto jak recenzenci piszą o spektaklu: „Tym monodramem aktorka wraca na deski po kilkuletniej przerwie. I trzeba uznać jej powrót za udany także za sprawą znakomitej reżyserii Adama Sajnuka. Gdy Bohosiewicz pojawia się na scenie Teatru Polonia (…), wkrótce staje się jasne, że zabierze widzów w podróż, której się nie spodziewali: słodycz pastelowych kwiatków na tapecie ścian jej pokoiku przewrotnie kontrastuje bowiem z tematem ukrytym pod figlarnym tytułem (…). Słodko-gorzka konwencja zmienia się w zależności od tego, z kim akurat bohaterka rozmawia, a właściwie rozgrywa w myślach potencjalną rozmowę w pustym szpitalnym.

Na spektakl zaprasza Gminny Ośrodek Kultury Sokół 13 kwietnia na godzinię19:00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. Bilety w cenie 50,00 zł można kupować w CKiR w Koziegłowach, GOK Sokół w Czerwonaku oraz na bilety24.pl

S.Bohosiewicz_cover_800x450

 

 

HUBERT TAS & THE SMALL CIRCLE

GOK Sokół zaprasza 15 kwietnia o godzinie 19:00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na koncert zespołu Hubert Tas & The Small Circle. 

Bilety w cenie 10,00 zł można kupić w GOK Sokół w Czerwonaku, CKiR w Koziegłowach oraz na www.bilety24.pl

 

10 grudnia 2016 roku ukazał się pierwszy album grupy, zatytułowany Mechanism. Materiał zawiera 9 instrumentalnych kompozycji, opartych o brzmienia instrumentów klasycznych w połączeniu z elektroniką i skreczem. Stelaż do wszystkich utworów stanowią sample z płyt winylowych, które Hubert wyszukał podczas swoich podróży w różnych zakątkach świata, stąd w albumie można usłyszeć wiele orientalnych akcentów oraz oryginalnych dźwięków. Zespół ma również na swoim koncie dwa teledyski – do utworów „Praga” oraz „Love of my life 2”.

 

The Small Circle tworzą: Jacek Pohl – trąbka, Kacper Krupa – saksofon, Michał Pijewski – saksofon barytonowy, Piotr Jaraszkiewicz – perkusja, Jerzy Fryderyk Wojciechowski – I skrzypce, Marianna Wojciechowska – II skrzypce, Martyna Kowzan – altówka, Justyna Korpas-Czarniecka – wiolonczela.

Liderem projektu jest Hubert Tas, utytułowany DJ oraz producent, związany z muzyką od dobrych kilkunastu lat. Na swoim koncie posiada Wicemistrzostwo i II Wicemistrzostwo Świata DJ-ów IDA w kategorii Show (2011, 2016), a także jest 2-krotnym Mistrzem Polski w tej samej kategorii (2011, 2016). Przez kilka lat związany z Republiką Rytmu, prowadzący I i III edycję Dziadka do Gramofonu, festiwal SCABB w Turku oraz warsztaty producenckie i turntablistyczne w Rosji, na Ukrainie oraz na Tajwanie. Pochodzący z Kicina artysta, to również współautor 3 albumów: Passion, Music, Hip-Hop (2011), Time To Build (2013), oraz Roots (2015).

cover hubert 3

 

 

KOZIOŁEK MATOŁEK I JEGO PRZYGODY

Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza 26 kwietnia na godzinę 17:00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na  niesamowity spektakl dla dzieci Koziołek Matołek i jego przygody Grupy Teatralnej Prymart. Spektakl oparty jest na motywach książki Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentowicza.Muzyczna bajka jest pełna ciekawych przygód i niezapomnianych wrażeń. Zabawne perypetie, nietuzinkowe dialogi bohaterów oraz wartko tocząca się akcja, we wspaniałej autorskiej, muzycznej i scenograficznej oprawie czynią spektakl niezwykle ciekawym zarówno dla najmłodszych widzów jak i dla tych starszych. Wraz z zabawnym Koziołkiem Matołkiem dzieci zwiedzą różne zakamarki świata, powalczą samurajskim mieczem, odkryją słowne
łamigłówki i poznają afrykańskie piosenki.

Spektakl przeznaczony dla dzieci od 5. roku życia
bilety: 15 zł dziecko, 15 zł dorosły można kupić w CKiR w Koziegłowach, w GOK Sokół w Czerwonaku oraz na bilety24.pl.

Honorujemy Czerwonacką Kartę Dużej Rodziny.

cover_Koziołek Matołek

 

TOMASZ DOLSKI Z DJ-EM

Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na koncert Tomasza Dolskiego z DJ-em. Koncert odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 19:00.

 

Tomasz Dolski nie jest ani polską Vanessą Mae ani polskim Davidem Garrettem. Nikogo nie naśladuje. Urodził się 9 lipca 1995r. w Słupcy. Ten młody, utalentowany skrzypek i kompozytor tworzy własny, niepowtarzalny styl. Jak mówi: „Chcę by każdy mój koncert był podróżą przez świat dźwięków. Chcę tworzyć bajeczny świat muzyki, od klasyki opracowanej w nowoczesnej stylistyce poprzez pop, rock, blues, funk, dubstep czasem jazz i muzykę elektroniczną”.

 

Popularność i uznanie fanów artysta zdobył dzięki udziałowi w I edycji talent show „Must be the Music-Tylko Muzyka” telewizji Polsat, w którym zdobył 3 miejsce spośród ponad 10 tysięcy uczestników. Zwrócił na siebie uwagę niekonwencjonalnym podejściem do gry na skrzypcach z akompaniamentem bliskim muzyce elektronicznej. Popularność i uznanie fanów zdobył wykonując m.in. temat z filmu „Piraci z Karaibów” w wersjihouse'owej i utwór „Lacrimosa” W. A. Mozarta również w klimacie elektronicznym.

 

Artysta ma niezwykłą charyzmę i doskonały kontakt z publicznością. Mimo młodego wieku zagrał już wiele koncertów, w tym na największych polskich Scenach. W 2014 roku ukazała się jego debiutancka płyta „Love to Music”. Z najnowszych osiągnięć Tomasza Dolskiego jest zdobycie 2 miejsca na Polskim Festiwalu Sztuki – Orzeł 2016 w kategorii „Dźwięk” oraz nagrody specjalnej Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR – Kryształowy Kamerton.

 

Koncerty młodego muzyka są niezwykle żywiołowe i zyskują duże uznanie wśród zebranej publiczności. W swoim repertuarze Tomasz posiada autorską muzykę jak i popularne hity takie jak: Smooth Criminal – Michaela Jacksona, Skyfall – Adele, Nothing else matters – Metallica i wiele innych. Sztandarem wykonywanym na każdym koncercie stał się utwór „Piraci z Karaibów” w wersji elektronicznej, który publiczność pokochała od debiutu telewizyjnego w talent show Polsatu.

 

Bilety w cenie 25,00 zł (przedsprzedaż) oraz 30,00 przed koncertem dostępne są w GOK Sokół, Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach oraz na www.bilety24.pl.

dolski plakat 22
   

Skip to content