wtorek, 23 lipca, 2024
Oświata w Czerwonaku

Wszystkie szkoły w Gminie Czerwonak z szybkim Internetem INEA

Dzięki współpracy z Samorządową Administracją Placówek Oświatowych (SAPO) INEA doprowadzi szybki Internet przy wykorzystaniu dedykowanego gwarantowanego łącza światłowodowego do wszystkich szkół w Gminie Czerwonak. Umowy podpisano w dniu 14 czerwca 2017 r.

Wraz z nowym rokiem szkolnym 2017/2018 z szybkiego Internetu o gwarantowanej przepływności 150/30 Mb/s, świadczonego przy wykorzystaniu nowoczesnej sieci światłowodowej, skorzystają następujące placówki w Gminie Czerwonak: Szkoła Podstawowa im. Hansa Christiana Andersena w Bolechowie-Osiedle, Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Owińskach, Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku, Szkoła Podstawowa im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Koziegłowach oraz Szkoła Podstawowa im. Augusta Cieszkowskiego w Kicinie. W ramach współpracy INEA przeprowadzi również audyt sieci wewnętrznej, w tym oceni jakość i zasięg usługi wi-fi.

Szybki Internet umożliwi szkołom przyłączenie się do powstającej Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), gdyż sieci światłowodowe spełniają warunki techniczne niezbędne do posiadania dostępu do Internetu szerokopasmowego o przepływności gwarantowanej od 100 Mb/s do 1 Gb/s. Uruchomienie OSE pozwoli na wprowadzenie nowych form kształcenia i wyrównanie szans edukacyjnych wszystkich uczniów w Polsce, bez względu na wielkość zamieszkiwanej miejscowości.

Składamy serdeczne podziękowania dla Pani Emilii Korzep z SAPO za sympatyczną współpracę!

Agnieszka Lewandowska

 20170614_111602(1)_800x600

Skip to content