wtorek, 28 maja, 2024
Oświata w Czerwonaku
Aktualności

Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Gminnych Biegach Przełajowych

W dniu 20.09.2016 roku w Koziegłowach odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych, w których udział wzięły niemal wszystkie szkoły podstawowe z gminy Czerwonak. Drużyna każdej ze szkół, licząca 16 osób, była podzielona na dwa ośmioosobowe zespoły uczniów klas 4-6; pierwszą sztafetę reprezentowały dziewczęta, drugą – chłopcy.  Zmaganiom sportowym towarzyszyła piękna pogoda, przyjazna atmosfera, a malowniczo położona i dobrze oznakowana o zróżnicowanym stopniu trudności trasa dodawała sił naszym małym sportowcom.

Po uroczystym rozpoczęciu imprezy reprezentacje wszystkich szkół przeszły wraz z opiekunami na trasę biegową znajdującą się poza terenem szkoły, która organizowała owe zmagania.

Uczniowie wykazali się niesamowitą wolą walki, zaprezentowali wysoką kulturę sportową, stosując wszelkie zasady fairplay.

Po ciężkich i pełnych emocji biegach mali zawodnicy mogli posilić się przygotowanymi dla nich ciasteczkami, a pragnienie ugasili otrzymaną od organizatorów wodą.

Na najwyższym miejscu podium stanęła drużyna dziewcząt i chłopców ze szkoły podstawowej w Koziegłowach. Drugie miejsce wywalczyły dwie reprezentacje szkoływ Czerwonaku. Uczniowie ze szkoły podstawowej w Owińskach zajęli III miejsce, a tuż za nimi znalazła się reprezentacja Bolechowa.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.  

  

20160920_115746 20160920_120026

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content