wtorek, 21 maja, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościGimnazjum w Bolechowie

Kaligrafia w ramach projektu „KRAJobrazy PRZESZŁOŚCI”

W dniach 04-05.10.2016r. w Zespole Szkół w Bolechowie-Osiedlu przeprowadzone zostały warsztaty kaligraficzne w ramach projektu pt. „KRAJobrazy przeszłości”, który został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Bardzo Młoda Kultura". Wspólnie z uczniami klas: VI szkoły podstawowej i wszystkich klas gimnazjum przenieśliśmy się w czasy średniowiecza nawiązując zarówno do architektury tego okresu w naszej najbliższej okolicy (Klasztoru Cysterek w Owińskach) jak i do pisma jako narzędzia komunikacji społecznej i instrumentu kultury umysłowej w późnoantycznej cywilizacji. Podczas tych zajęć uczniowie w sposób bardzo praktyczny pisząc m. in. patykami z drzewa lipowego maczanymi w atramencie poznawali piśmiennictwo tego okresu.
Warsztaty dla każdego ucznia zakończyły się stworzeniem własnego rękodzieła czyli swojego imienia zapisanego pismem kaligraficznym. Uwieńczeniem dzieła było zastosowanie ornamentyki pierwszej litery. Tutaj uczniowie w znakomity
i fascynujący sposób popuścili wodze swojej fantazji!

Uroczyste otwarcie wystawy w/w prac nastąpi w środę 26 października
o godz.18.00 w Zespole Szkół w Bolechowie Osiedlu. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym bliskie są nasze miejscowości, ich przeszłość i teraźniejszość.


 

Prowadząca warsztaty kaligraficzne:

nauczycielka Maria Debere

 

img_5489-2_800x533

img_5647-2_800x533

img_5898-2_800x533

Zdjęcia: „ Photo: Daszkowski " https://www.facebook.com/art.daszkowski/ 

pic_0188_800x450

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content