poniedziałek, 27 maja, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla nauczycieliSzkoła Podstawowa w Kicinie

Dzień Edukacji Narodowej w SP Kicin

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Augusta Cieszkowskiego w Kicinie  od wielu lat jest dniem przyjmowania pierwszoklasistów w poczet uczniów szkoły. W tym roku uroczystość tę zaszczycili wójt Gminy Czerwonak –   Pan Jacek Sommerfeld oraz Pani Emilia Korzep – dyrektor SAPO.

Tegoroczna uroczystość składała się z trzech części. W pierwszej –  mali uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym  jako młodzi żeglarze wyruszyli w daleki rejs po oceanie wiedzy. Kapitanem była wychowawczyni Izabela Geisler.

W drugiej części pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą się starali być dobrymi uczniami i obywatelami.  Potwierdzeniem złożenia przyrzeczenia było pasowanie na uczniów, którego dokonał dyrektor Pan Dariusz Freudenreich. Następnie w swoich przemówieniach, zarówno dyrektor i wójt, podkreślili integralność edukacji i wychowania. Miłą niespodzianką było wręczenie przez Pana wójta  nowo przyjętym uczniom książek Anety Kołat „Hura! Idę do szkoły! Opowiastki Ady i Grzesia”.  Starsi uczniowie podarowali  pierwszoklasistom kolorowe zakładki.

Trzecią część zatytułowano „Koncert dla nauczycieli”. Był to prawdziwy popis  talentów uczniów młodszych i starszych. Zaprezentowała się grupa taneczna, soliści śpiewający, grający na pianinie oraz zespół flażoletowy.

Uroczystość zakończyły życzenia złożone, w imieniu wszystkich rodziców, przez przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Martę Goździak.

                                                                                                                             Beata Królewicz

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content