czwartek, 13 czerwca, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościSzkoła Podstawowa w Koziegłowach

Warsztaty żywieniowe pt. „Pysznie, zdrowo, kolorowo …”

Dnia 24.11.2016 r. w Szkole Podstawowej im. gen Stefana Roweckiego „Grota” w Koziegłowach odbyły się pilotażowe warsztaty dotyczące zdrowego odżywiania pt. „Pysznie, zdrowo, kolorowo…”. W warsztatach wzięło udział 25 uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej wraz z rodzicami.

 

Nasze warsztaty, prowadzone przez wykwalifikowanego dietetyka mgr Ewę Piszczek, pozwoliły dzieciom w przystępny, atrakcyjny i smaczny sposób poznać zasady prawidłowego komponowania posiłków. Nauczyły świadomie wybierać zdrowe produkty do codziennej diety oraz wskazały alternatywy dla niezdrowych fast foodowych przekąsek i potraw. Warsztaty uświadomiły zarówno dzieciom, jak i uczestniczącym w nich rodzicom, jak niezdrowe jedzenie wpływa na ich życie i zdrowie. Kulinarne eksperymenty wspomogły kreatywność i rozbudziły w dzieciach ciekawość świata. Zachęciły do próbowania nowych potraw i komponowania własnych. Warsztaty te mały na celu ułatwienie wdrożenia do diety dziecka produktów naturalnych, nieprzetworzonych, produktów pełnoziarnistych oraz owoców i warzyw. W programie stawialiśmy na eksperymenty kulinarne oraz wspólne sporządzanie posiłków.

Dzięki wsparciu finansowym Rady Rodziców na stołach królowało mnóstwo świeżych produktów spożywczych. Uczestnicy opuszczali spotkanie z uśmiechami na twarzach i głowami pełnymi wiedzy w jaki sposób zdrowo i racjonalnie się odżywiać.

Organizator: Agnieszka Matysiak

wz1_800x600 wz2_800x600

wz3_800x600 wz4_800x600

wz5_800x600 wz6_746x600

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content