piątek, 21 czerwca, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościGimnazjum w Koziegłowach

Europejski Dzień Prawnika w Gimnazjum w Koziegłowach

W dniu 9 grudnia 2016 r. w całej Europie obchodzony jest Europejski Dzień Prawnika. Jego celem jest promowanie idei państwa prawa i podstawowych wartości wymiaru sprawiedliwości, propagowanie zawodu prawnika jako obrońcy praw człowieka, wspierającego budowę społeczeństwa obywatelskiego.

W tym roku tematem przewodnim Europejskiego Dnia Prawnika było prawo do obrony.

Organizacją wydarzenia w Polsce zajęły się wspólnie Naczelna Rada Adwokacka oraz Krajowa Rada Radców Prawnych. Z ich inicjatywy adwokaci i radcowie prawni spotkali się z uczniami wybranych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na terenie całej Polski.

W dniu 9 grudniu 2016 r. się z uczniami klas trzecich Gimnazjum w Koziegłowach spotkała się mecenas Marta Kościelska, absolwentka szkoły, aby porozmawiać z nimi na tematy dotyczące zawodów prawniczych, wpływu prawa na życie człowieka, w tym na życie nastolatka, a przede wszystkim wyjaśnić, na czym polega prawo do obrony. Wykład poparty został przykładami prawników, którzy przeszli do historii jako obrońcy ludzi oskarżanych w różnych głośnych procesach. Wśród nich znalazł się związany z Poznaniem mecenas Stanisław Hejmowski.

Po zakończeniu prezentacji multimedialnej uczniowie mieli okazję uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, a było ich niemało.

prawnik-020_800x600 prawnik-021_800x600 prawnik-022_800x600

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content