niedziela, 23 czerwca, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaGimnazjum w Czerwonaku

Szlachetna Paczka, po raz kolejny, w Gimnazjum w Czerwonaku

Już po raz kolejny grudniowe dni w naszej szkole, oprócz intensywnej nauki, wypełnione były zbiórką darów w ramach akcji Szlachetna Paczka. Wybrana rodzina z naszej gminy bardzo szczegółowo określiła swoje potrzeby. Pozwoliło to społeczności szkolnej również konkretnie na nie odpowiedzieć. Darczyńcy bardzo ofiarnie włączyli się w to zadanie. Pomieszczenie szkolnego monitoringu wypełniło się darami. Zarówno rodzice jak i uczniowie przynosili do szkoły artykuły spożywcze, środki czystości, artykuły szkolne, ubrania, buty, artykuły gospodarstwa domowego. Finał Szlachetnej Paczki odbył się 9 grudnia. To właśnie tego dnia jedna z naszych sal lekcyjnych zamieniła się w wielki magazyn, w którym pakowaliśmy dary. Zależało nam na tym, aby najpierw posegregować je według rodzaju, potem włożyć do przygotowanych pudełek, okleić jednakowym papierem i nakleić kod rodziny. Udało się przygotować aż 28 paczek! Bardzo pomocne w tym działaniu okazały się dwie mamy, pp. Jolanta Poznańska i Joanna Wargin-Torchała, które nie tylko pomagały przy pakowaniu, ale przywiozły do szkoły dary zebrane od: polityków, członków stowarzyszeń i prywatnych darczyńców. Zgodnie z zasadą przygotowane przez nas paczki trafiły do wskazanego magazynu w Czerwonaku a stamtąd do naszej rodziny. Prawdą jest, o czym przekonaliśmy się już nie po raz pierwszy w życiu, że więcej radości jest w dawaniu niż braniu.  

image001 image002

image003 image004

image005 image006

image007 image008

image009 image010

image011 image012

image013 image014

image015 image016

image017 image018

image019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content