sobota, 20 kwietnia, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościGimnazjum w Koziegłowach

Spotkanie z Puszczą Amazońską

18 stycznia, dzięki radnemu Łukaszowi Zarzyckiemu, do Gimnazjum w Koziegłowach przybyli niezwykli goście: uczestnicy wyprawy do Puszczy Amazońskiej „Śladami Arkadego Fiedlera – 80 lat później”. Byli to: Arkady Radosław Fiedler – syn wielkiego podróżnika i pisarza, geograf, podróżnik, współtwórca muzeum w Puszczykowie, autor książek podróżniczych; Mileniusz Spanowicz – zoolog, fotograf, stały współpracownik Wildlife Conservation Society, na stałe mieszkający w Boliwii; Paweł Leszek Klepka – geodeta, aktywista i działacz społeczny, prezydent Unii Wielkopolan; Tomasz Siuda – zawodowy fotograf, absolwent poznańskiej ASP oraz Rafał Konieczny – artysta plastyk, projektant, uczestnik wielu wypraw archeologicznych i przyrodniczych do Amazonii, nota bene mieszkaniec naszej gminy.

Podróżnicy z niezwykłą werwą i swadą opowiadali młodzieży o amazońskiej puszczy, zamieszkujących ją zwierzętach oraz spotykanych na trasie ludziach.

Uczniowie i nauczyciele mieli okazję obejrzeć niezwykłe zdjęcia i filmy nagrane podczas wyprawy. Szczególne zainteresowanie wzbudził krótki film z  nagranymi odgłosami  puszczy, która, jak się dowiedzieliśmy nigdy nie śpi. Zobaczyliśmy także eksponaty rodem z Boliwii. Zaciekawienie wzbudziła maczeta i dziwne orzechy. Nie obyło się bez wielu pytań, na które musieli odpowiedzieć  bohaterowie spotkania.

Historii o Amazonii wszyscy słuchali z ogromnym zainteresowaniem, wiedząc,  że sami najprawdopodobniej nigdy tam nie dotrą.

pod 002_800x554 podroznicy1 003_800x600

podroznicy1 011_800x600 przywitamie podroznikow_800x600

wyklad_797x600 zainteresowana mlodziez_800x600

zdjecia z podrozy -001_450x600 zdjecia-z podrozy 002_450x600

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content