piątek, 21 czerwca, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościSzkoła Podstawowa w Owińskach

Spotkania w cerkwi i zborze

Wieloletnią tradycją Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Owińskach są spotkania z przedstawicielami kościołów chrześcijańskich w cerkwi i zborze. W tym roku wzięli w niej udział uczniowie klas szóstych i piątych. Wizytę rozpoczęli od spotkania w cerkwi pw. św. Mikołaja w Poznaniu. Ich podziw wzbudził odrestaurowany ikonostas oraz przepiękne Carskie Wrota (Drzwi Królewskie). Z zainteresowaniem słuchali o odmiennych zwyczajach prawosławia, oglądali ikony, przedmioty liturgiczne.
Potem przeszli do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego na ulicę Obozową. Mieli okazją obejrzeć okolicznościową wystawę związaną z 500 – leciem powstania kościoła protestanckiego. Następnie pastor przedstawił różnice między wyznaniem protestanckim a rzymsko-katolickim odwołując się do wiedzy historycznej uczniów.
Uczniowie podczas tych spotkań nie tylko wzbogacają swoją wiedzę historyczną na temat historii kościoła, ale również uczą się tolerancji wobec osób o innym wyznaniu. Mają okazję zadać wszystkie wzbudzające ich ciekawość pytania i otrzymują wyczerpującą odpowiedź. Spotkania zawsze odbywają się z w serdecznej atmosferze, a uczniowie wracają z wycieczki zadowoleni, miło ją wspominając.

 

 Agnieszka Stefańska

20170215_122828_800x450 20170215_135840_800x450
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content