piątek, 21 czerwca, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościGimnazjum w Koziegłowach

Gimnazjaliści z Koziegłów na Festiwalu „Śladami Marzeń”

W lutym po raz trzeci gimnazjaliści z Koziegłów gościli  na Festiwalu Podróżniczym „Śladami Marzeń”. Na piątą edycję festiwalu wybrali się tym razem trzecioklasiści. Było to możliwe dzięki organizatorom imprezy, którzy pamiętali o naszej szkole i przysłali nam darmowe wejściówki. Młodzież wysłuchała trzech prelekcji, podczas których podróżnicy opowiadali o swoich wyprawach i pokazywali ciekawe filmy oraz piękne zdjęcia.

Pierwsza prelegentka przemierzyła samotnie takie kraje, jak Oman, Birma, Indie i dzieliła się ze słuchaczami spostrzeżeniami dotyczącymi spotkanych ludzi, ale także kolorów i zapachów charakterystycznych dla odwiedzanych miejsc. Swoje wystąpienie zatytułowała „Woń drogi”.

Kolejni goście festiwalu opowiedzieli o wyprawie w Beskidy. Pokazali fantastyczne zdjęcia polskiej przyrody, ciekawe mapki podróży i niezwykłe kolaże – wspomnienia z wyprawy. Okazuje się, że także w Polsce można podziwiać widoki, które mogą konkurować z najpiękniejszymi  krajobrazami świata.

Ostatnia wysłuchana przez gimnazjalistów prelekcja przybliżyła im niecodzienny sposób podróżowania, czyli urban exploration (urbex), polegający na odwiedzaniu opuszczonych przez ludzi miejsc, np. budynków czy miast. Większość, o ile nie wszyscy eksploratorzy nieużytków uważają rozkład opuszczonych budynków za ich zaletę i wartość estetyczną. Autor bloga Stacja Filipa pokazał zdjęcia takich miejsc w różnych krajach  i miastach, a także wyjaśnił, jakie są zasady exploringu i jakie niebezpieczeństwa grożą podczas takich wypraw.

festiwal 029_800x600 festiwal 030_800x600

festiwal1_800x600 festiwal2_800x600

festiwal 061_402x600

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content