wtorek, 28 maja, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościGimnazjum w CzerwonakuSzkoła Podstawowa w Kicinie

Gra edukacyjna „Żołnierze Wyklęci – Żołnierze Niezłomni”

W dniu 1 marca po raz siódmy obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Społeczność naszej gminy Czerwonak dnia 2 marca uczciła ten dzień grą edukacyjną „Żołnierze Wyklęci – Żołnierze Niezłomni”. Impreza ta odbyła się w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czerwonaku. W zabawie wzięła udział społeczność gminy bez względu na wiek. Kicińską szkołę reprezentowali uczniowie klas szóstych, którzy zostali podzieleni na dwie grupy („patrole”). Naszym opiekunem była pani Aneta Sobkowiak.

O godzinie 16:30 wszyscy zgromadziliśmy się przy pomniku Żołnierzy Wyklętych znajdującym się na terenie gimnazjum, tam harcerze złożyli kwiaty, zapalili znicze i chwilą ciszy uczciliśmy żołnierzy. Wójt naszej gminy pan Jacek Sommerfeld uroczystym przemówieniem rozpoczął imprezę. Po życzeniach miłej zabawy wszyscy rozbiegli się po salach gimnazjum, aby przystąpić do rozgrywek, a było ich wiele. Trzeba było sporo się nabiegać, aby zdobyć wolne miejsce i mieć możliwość przystąpienia do danej konkurencji, a były one następujące:

– rozpoznawanie rodzaju broni

– rzut piłeczką do celu (hełmu)

– rozszyfrowanie pseudonimów Żołnierzy Wyklętych

– szukanie zdjęć przy pomocy kompasu i uzupełnianie wiadomości o osobie znajdującej się na niej

– tłumaczenie alfabetu Morse’a

– rozwiązywanie krzyżówki

– układanie puzzli, które przedstawiały postacie Żołnierzy Wyklętych

Po zaliczeniu wszystkich konkurencji przeszliśmy do sali, w której był przygotowany poczęstunek. Musieliśmy trochę ochłonąć, gdyż emocje podczas konkurencji były ogromne. Jak wszyscy ukończyli zawody poproszono nas do innej Sali, gdzie odbyły się występy młodzieży gimnazjalnej. Wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych i ucznia, który wygłosił piękną przemowę o podejściu młodzieży XXI wieku do naszych powojennych bohaterów. Na końcu ogłoszono wyniki.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że to my, uczniowie klasy szóstej B Szkoły Podstawowej im. Augusta Cieszkowskiego w Kicinie zajęliśmy drugie miejsce. Przegraliśmy o trzy sekundy z gimnazjalistami.

Po ogłoszeniu wyników pozowaliśmy do pamiątkowego zdjęcia i mieliśmy możliwość wyboru nagród. Jesteśmy dumni, że mogliśmy reprezentować naszą szkołę. Mamy nadzieję, że za rok również odbędzie się gra edukacyjna i delegacja naszej szkoły tym razem zajmie pierwsze miejsce.

 

Wiktoria Nowaczyk, klasa VIB

zw-graedu_800x600

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content