niedziela, 23 czerwca, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla nauczycieliDla rodzica

Odebranie sali sportowej w Owińskach

W Szkole Podstawowej w Owińskach miało niedawno miejsce bardzo miłe wydarzenie – 20 marca odbyło się uroczyste odebranie kluczy do hali sportowej.

Przecięcie wstęgi przez Wójta Gminy Czerwonak Jacka Sommerfelda, Przewodniczącego Rady Gminy Marcina Wojtkowiaka, Dyrektora szkoły Marka Kaniewskiego oraz ucznia Jana Wojtylaka zostało poprzedzone wspaniałym i bardzo kolorowym występem artystycznym oraz pokazem umiejętności i zainteresowań sportowych uczniów, które zaowocowały zdobyciem pięciu kół olimpijskich. Aby wszelkie rozgrywki przebiegały sprawnie i bez kontuzji Proboszcz parafii w Owińskach O. Leszek Gólczyński poświęcił nowy obiekt sportowy.

Wójt, Dyrektor szkoły i zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Gminy, Wicekurator Krzysztof Błaszczyk, Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Poznańskiego Monika Lis-Nożyńska, Kierownik Wydziału Infrastruktury UG Agnieszka Staniewska oraz Dyrektor Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych Emilia Korzep wyrazili w przemówieniach swoją radość z powodu nowego obiektu sportowego w gminie oraz nadzieję i plany związane z powstałą salą.

Wójt Gminy Czerwonak podarował szkole piłki przeznaczone do różnych dyscyplin sportowych i osobiście wykonał strzał na bramkę, której bronił – niestety bez powodzenia – Ojciec Proboszcz.

Uczniowie szkoły podziękowali za nowy obiekt, na który czekali wiele lat i zapewnili, że będą z niego korzystać zgodnie z zasadami fair play.

DSC00790_800x536 — kopia DSC00840_800x536 — kopia

DSC00871_800x536 — kopia DSC00891_800x536 — kopia

DSC00786_800x536 — kopia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content