wtorek, 23 lipca, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaOddział Przedszkolny przy ZS Bolechowo-OsiedleSzkoła Podstawowa w Bolechowie

Uczniowie Zespołu Szkół w Bolechowie-Osiedlu zainspirowani Andersenem

W dniach 22-24 marca 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – IV z Zespołu Szkół w Bolechowie – Osiedlu wyjechali do Koszut, gdzie obejrzeli przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami".

Dzieci żywo reagowały na grę aktorów i chętnie wzięły udział w zabawach proponowanych przez odtwórczynię głównej roli, panią Brygidę Blachowską. Zaspokajały swoją ciekawość zadając szereg pytań, a także,  w wyczerpujący sposób, same udzielały odpowiedzi na pytania prowadzącej. 

Każda interpretacja baśni przybliża dzieciom postać naszego patrona – Hansa Christiana Andersena i daje możliwość poznania jego twórczości. Tego typu przedsięwzięcia wykorzystujemy w procesie wychowawczym szkoły, organizując konkursy czytelnicze, plastyczne, wystawy, a także Dzień Patrona.

Przy okazji uczestnicy wycieczki przenieśli się w czasie podczas zwiedzania szlacheckiego  Dworku w Koszutach, gdzie swoją siedzibę ma Muzeum Ziemi Średzkiej. Duże wrażenie na dzieciach zrobiły zabawki, gra na fortepianie w przestronnym salonie oraz pięknie zastawiony stół w jadalni.

IMG_0119 IMG_0104 (1)

 

 

Małgorzata Więckowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content