piątek, 21 czerwca, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościSzkoła Podstawowa w Owińskach

Lekcja o higienie w SP Owińska

Dnia 27 marca 2017 roku w szkole podstawowej w Owińskach odbyła się lekcja poświęcona skórze i problemom z nią związanym. Spotkanie poprowadziła pani Monika Czub, która jest kosmetologiem i na co dzień spotyka się z różnymi problemami skórnymi.

Uczniowie klas piątych nie tylko poznali sposoby codziennej pielęgnacji skóry, ale także dowiedzieli się, jakie są jej rodzaje, jak walczyć z niedoskonałościami oraz jakich używać kosmetyków, aby zapobiegać ewentualnym problemom.

Dzieci miały także możliwość wypróbowania kosmetyków przygotowanych w gabinecie kosmetycznym. Zwłaszcza dziewczynki z wypiekami na policzkach i radością wcierały w swoje dłonie przyniesione dobrodziejstwa dla skóry. Chłopcy nie pozostawali w tyle i zadawali mnóstwo pytań dotyczących zmian zachodzących podczas okresu dojrzewania oraz sposobów walki z ewentualnymi niechcianymi wypryskami skórnymi.

Pani Monika Czub od kilku lat przybliża uczniom klas piątych sposoby codziennej pielęgnacji skóry oraz pokazuje, jak ważna jest codzienna higiena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content