wtorek, 21 maja, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościSzkoła Podstawowa w Kicinie

Konkursy, konkursy…

W ostatnich dniach w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do III Gminnego Konkursu Piosenki Polskiej kl.I-III przygotowane przez panią Izabelę Geisler. Wzięło w nich udział 35 dzieci. Uczestnicy musieli zaśpiewać solo z nagranym akompaniamentem wcześniej przygotowaną piosenkę w obecności swoich koleżanek i kolegów. Oceniała ich komisja, w skład której wchodziły pp. Marlena Burandt, Arleta Panfil i Izabela Geisler. Należało wyłonić trzy osoby, które będą reprezentowały naszą szkołę w Czerwonaku 27 kwietnia 2017r. Do dalszego etapu dostali się następujący uczniowie:
Jakub Kowalewski – kl.Ia, Natalia Wieczorek – kl.IIc i Karolina Brzezińska – IIIc

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Czerwonaku!

 

image1_800x450 image2_800x450

image3_800x450 image4_800x450

image5_800x450


KONKURSY, KONKURSY… – Wiosenne przebudzenie

 

Dnia 28 marca 2017r. odbyły się w naszej szkole eliminacje do XVIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne przebudzenie”. Wzięło w nich udział 22 uczniów z klas I – VI. W jury zasiadały panie: Ewa Wójcik – przewodnicząca, Aneta Sobkowiak i Małgorzata Grygier – Stępień.

W kategorii klas I-III pierwsze miejsce przyznano Martynie Ziemskiej z klasy III b, która recytowała utwór „Hipopotam” – Jana Brzechwy. Na drugim uplasowała się Zosia Walczak – III a za interpretację wiersza „Wiosenne przebudzenie” – Tomasza Plebańskiego, a na trzecim – Wiktoria Bereś z klasy II a za prezentację „Pierwiosnka” Władysława Broniewskiego. W kategorii klas IV – VI pierwsze miejsce zajęła Hanna Matuszewska z klasy VI c, która przedstawiła wiersz „Dialog z pluskwą”- L. J. Kerna. Julia Czerniejewicz z klasy VI a, która recytowała Inwokację z „Pana Tadeusza” – A. Mickiewicza otrzymała drugą nagrodę, a Julia Misztal z klasy VI b z utworem „Jarmark cudów” Wisławy Szymborskiej wywalczyła trzecią lokatę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content