piątek, 21 czerwca, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościSzkoła Podstawowa w Kicinie

I Drużynowy Turniej Gminny „W kręgu krajów anglojęzycznych”

Dnia 25 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Augusta Cieszkowskiego w Kicinie odbył się I Drużynowy Turniej Gminny dla klas piątych „ W kręgu krajów anglojęzycznych”, przygotowany przez nauczycielki j. angielskiego pp. D. Dziekańską, D. Jarząbek i E. Marciniak. W turnieju wzięli udział reprezentanci ze szkół podstawowych z Koziegłów, Czerwonaka, Owińsk, Bolechowa i Kicina.

Zadania konkursowe były bardzo różnorodne, a dotyczyły szerokiej wiedzy o Stanach Zjednoczonych Ameryki. Uczniowie dopasowywali opisy do pojęć, rozwiązywali krzyżówkę, rozpoznawali miejsca w USA, pracowali z mapą, słuchali tekstu ze zrozumieniem, tworzyli opisy tradycji amerykańskich i przedstawiali je ustnie. Wszystkie zespoły z dużym entuzjazmem rozwiązywały poszczególne zadania.

I miejsce zajęła drużyna z Czerwonaka w składzie: Gaia Pinna, Julia Konik, Jędrzej Pągowski i Igor Pietras, zdobywając 39 punktów.

II miejsce wywalczyła grupa z Kicina w składzie: Julia Tomaszewska, Nadia Magdziarz, Michał Grabowski i Radosław Kłos ( 38 punktów).

III miejsce zdobyła drużyna z Koziegłów : Sara Malina, Katarzyna Byczkowska, Dawid Kruszona i Piotr Gierba (36 punktów).

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Sponsorami nagród byli: Gmina Czerwonak, Rada Rodziców przy SP w Kicinie oraz wydawnictwo Macmillan.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

image1 image2

image3

image5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content