wtorek, 23 lipca, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościSzkoła Podstawowa w Owińskach

Wyśpiewany sukces

9 maja 2017 dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Owińskach wzięły udział w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Przedszkolaków. Został on zorganizowany już po raz dwudziesty drugi w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

Festiwal miał na celu popularyzację piosenki przedszkolnej, kształcenie muzyczne poprzez wspólną zabawę, prezentację umiejętności artystycznych przedszkolaków, rozpowszechnianie nowego repertuaru i promocję młodych wykonawców.

Szkoła reprezentowana była przez Zuzannę Biskupską, Aleksandrę Grzelak oraz Aleksandrę Wilkosz. Dziewczynki zaśpiewały piosenki pt. „Leśna Wróżka”, „Puszek Okruszek” oraz „Kaczka Dziwaczka”. Małe piosenkarki mogły liczyć na wspaniały doping
ze strony swoich koleżanek i kolegów, wychowawczyni Martyny Zyska oraz obecnych rodziców.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek. Spośród trzydziestu uczestników jury wybrało cztery osoby, które szczególnie wyróżniały się umiejętnościami wokalnymi.

Do grona tych osób należały trzy dziewczynki z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Owińskach.Zakwalifikowały się one do eliminacji powiatowych i będą reprezentować naszą gminę 11 maja 2017 w MGOKiR w Murowanej Goślinie.

Martyna Zyska

DSC_0049 DSC_0045

DSC_0034 DSC_0007

DSC_0005

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content