niedziela, 23 czerwca, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościSzkoła Podstawowa w Kicinie

Z BIEGIEM WISŁY…. – V Spotkania Historyczno-Literackie w szkole w Kicinie

Już po raz piaty w naszej szkole 15 maja odbyły się Spotkania Historyczno – Literackie. W tym roku tematem przewodnim była rzeka Wisła. Temat już w styczniu został wybrany przez Radę Pedagogiczną, a plan uroczystości przygotowały pp E. Wójcik, M. Dolska i K. Wojciechowska.

 

Na początku oglądaliśmy przedstawienie klasy IV o powstaniu Wisły z dwóch źródeł, o Czarnej Wiśle i Białce. Następnie klasa I i „zerówka” oraz klasy III przedstawiły różne interpretacje legendy o smoku wawelskim. Potem kolejno występowały klasy V , które pokazały legendę o Bazyliszku, klasy VI – legendę o warszawskiej syrence i klasy II – legendę o toruńskich piernikach.

Melodią przewodnią była znana wszystkim piosenka „Płynie Wisła, płynie…”, którą odśpiewali wszyscy uczniowie, a następnie zagrał zespół flażoletowy.

Po części artystycznej nastąpiła część zadaniowa nazwana RAMBITEM. W ośmiu 14-osobowych grupach uczniowie wykonywali zadania o „tematyce wiślanej” . Poszczególne konkurencje obejmowały między innymi:

– ułożenie dużych puzzli z mapą pokazującą bieg rzeki Wisły;

– rozwiązanie rebusów z nazwami miast nadwiślańskich;

– wykonanie z przygotowanych materiałów recyclingowych jednego z bohaterów legend przedstawianych w prezentacjach.

Ostatnią część stanowiło podsumowanie RAMBITU oraz konkursów szkolnych tematycznie związanych z tym dniem, a ogłoszonych wcześniej – plastycznego, kaligraficznego, ortograficznego i literackiego. Oprócz nagród indywidualnych, zasponsorowanych przez Radę Rodziców oraz Urząd Gminy, każda klasa dostała „słodką torebkę”, której zawartością mogła cieszyć się przez kolejne dni.

V Spotkania Historyczno-Literackie uświetnili zaproszeni goście – Wójt gminy J. Sommerfeld, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Polityki Społecznej E. Banaszak, proboszcz parafii w Kicinie ks. M. Sikora, przedstawiciele Rady Rodziców i emerytowani nauczyciele.

image1 — kopia image2 — kopia

image3 — kopia image4 — kopia

image5 — kopia image6 — kopia

image7 — kopia image8 — kopia

image9 — kopia image10 — kopia

image11 — kopia image15 — kopia

image14 — kopia image13 — kopia

image12 — kopia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content