sobota, 20 kwietnia, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościSzkoła Podstawowa w Koziegłowach

Drużynowy Wielobój Dzieci 10–11 lat Poznań Termy Maltańskie 2017

W dniach 24 i 25 maja uczniowie SP Koziegłowy wystartowali w najważniejszych zawodach pływackich w sezonie – Mistrzostw Okręgu Wielkopolskiego, w których wystartowało 16 klubów pływackich, 250 zawodników. Drużynowy Wielobój Dzieci 10 i11 lat można zaliczyć do bardzo udanych, zawodnicy dali z siebie wszystko uzyskując obiecujące rezultaty. W klasyfikacji indywidualnej najlepiej zaprezentowała się Matylda Kościelak z klasy IVB, wygrywając złoty medal w konkurencji 100m stylem klasycznym oraz brązowy na dystansie 200m stylem zmiennym. Rewelacyjnie spisała się Anna Zwierzycka, która w konkurencji 100m stylem grzbietowym pobiła znacznie swoją życiówkę i uplasowała się na miejscu 7. Również należy wyróżnić start na dystansie 200m stylem dowolnym Anny Rypińskiej, która swym bardzo dobrym rezultatem uzyskała miejsce 9.

Świetnie spisali się najmłodsi, dla których to był pierwszy poważny start. Uzyskane przez nich wyniki świetnie rokują na przyszłość

Na koniec zaskoczyły dziewczęta z klasy IVs, które zdobyły brązowy medal w wyścigu sztafetowym na dystansie 4 x 50m stylem dowolnym. Trzecie miejsce zajęły tuz po drużynie z Warty Poznań i MKP Leszno. Skład sztafety : Emilia Ulko, Julia Malińska, Anna Rypińska, Anna Zwierzycka. Dziewczęta w stylu zmiennym zajęły miejsce 5, natomiast chłopcy w składzie: Jacek Starczewski, Krzysztof Frąckowiak, Tymek Walkowiak oraz Filip Kostrzewa uplasowali się na miejscu 10. Brawo !!!

Skład reprezentacji 10 –latków – klasa 3s: Samanta Kowalewska, Paulina Kozłowska, Lena Jakubowska, Marta Stempak, Dominik Nowak, Alex Kierzek, Kacper Sikora, Janek Kończal. Gratulujemy osiągniętych wyników Można je śledzić na http://megatiming.pl/

DW1_800x450 DW2_800x449

DW3_330x600 DW4_330x600

DW5_800x534 DW6_800x449 DW7_800x449 DW8_800x450