wtorek, 28 maja, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaPrzedszkole nr 1 "Bajkowe Ludki" w Koziegłowach

1 czerwca 2017r. –  „Na sportowo z Koziołkiem Matołkiem”

Chcemy podzielić się swoimi wrażeniami z Dnia Dziecka zorganizowanego w naszym przedszkolu – „Na sportowo z Koziołkiem Matołkiem”.

Ten dzień był pełen emocji. Zaraz po śniadaniu wyszliśmy na przedszkolny plac gdzie kuglarze za pomocą pompki i zwinnych rąk zamieniali balony w prawdziwe arcydzieła – pieski, ośmiornice, motyle, samoloty, miecze itp. Przy wesołej muzyce rozbrzmiewającej w ogrodzie wzięliśmy też udział w zabawach ruchowych.

I wreszcie długo wyczekiwana Olimpiada Przedszkolna!

Po powitaniu wszystkich uczestników sportowych rozgrywek nastąpiło wciągnięcie olimpijskiej flagi na maszt i odśpiewanie hymnu przedszkola. Następnie przy okrzykach bojowych wzięliśmy udział w różnych konkurencjach sportowych. Był to skok w dal, rzut do celu, tor wyścigowy, tor sprawnościowy, rzut kółkiem ringo przez siatkę i rzuty karne.

Podczas zawodów wszyscy włożyliśmy dużo wysiłku aby uzyskać jak najlepsze wyniki. Punkty miały jednak wymiar symboliczny, bowiem głównie chodziło o wspólną, dobrą zabawę. Kiedy pani dyrektor wręczała nam medale wszyscy czuliśmy się zwycięzcami. Po olimpiadzie zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek.

Dzień Dziecka upłynął nam  wyjątkowo i radośnie!

image18 image17

image16 image15

image14 image13

image12 image11

image10 image9

image8 image7

image6 image5

image4 image3

image2 image1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content