niedziela, 23 czerwca, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaGminne Przedszkole w Owińskach

Przyjaciele Zippiego w Gminnym Przedszkolu w Owińskach

Dnia 20 czerwca dzieci z grupy Motylki z Gminnego Przedszkola w Owińskach świętowały zakończenie zajęć z Zippim. Zippi to sympatyczny patyczak, jeden z bohaterów realizowanego programu „Przyjaciele Zippiego”.

Program „Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-8 lat, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci (www.pozytywnaedukacja.pl).

Razem z Zippim Motylki przez cały rok uczyły się o uczuciach, wypowiadaniu się i słuchaniu, przyjaźni, rozwiązywaniu problemów, zmianie i stracie, pomaganiu innym, radzeniu sobie w różnych sytuacjach. Na koniec zajęć dzieci otrzymały dyplomy oraz korony. Do zobaczenia Zippi we wrześniu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content