poniedziałek, 27 maja, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaGminne Przedszkole nr 2 im. "Krasnala Hałabały"

Bezpiecznie do Przedszkola…

W naszym przedszkolu duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Od początku każdego roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa, zarówno na terenie przedszkola jak również poza nim. Podczas spacerów i wycieczek dzieci uczyły się prawidłowo przechodzić przez jezdnię i odpowiednio zachowywać w jej pobliżu.

Dlatego też w dniu 27 września zaprosiliśmy do naszego przedszkola funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Czerwonaku oraz Straży Gminnej. Dzieci dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest ich praca. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zagrażać małemu dziecku w przedszkolu, na drodze i w domu. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Przedszkolaki mogły też zobaczyć, jak wygląda strój policjanta i strażnika gminnego, w tym policyjną czapkę i kajdanki. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom funkcjonariusze policji i straży gminnej będą kojarzyć się dzieciom, jako osoby, których nie należy się bać i do których zawsze, i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, która na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci!

Jolanta Ratajczak

IMAG3387 IMAG3386

IMAG3385

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content