niedziela, 21 kwietnia, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaSzkoła Podstawowa w Kicinie

Czwartek 23. listopada – wiele się działo wśród uczniów w Kicinie!

23 listopada dzieci z klasy IA i IIA wybrały się do Muzeum Narodowego w Poznaniu. Wzięły udział w lekcji muzealnej: „Muzealny zwierzyniec” i „Zabawy dziecięce”. Zarówno pierwszacy, jak i drugoklasiści szukali w muzealnych przestrzeniach obrazów związanych z tematyką warsztatów. Na koniec ulepili z plasteliny wybrane zwierzątko i narysowali kredkami olejnymi ulubioną zabawę. Zajęcia dostarczyły dzieciom wielu miłych wrażeń związanych z bezpośrednim kontaktem ze sztuką oraz radości z tworzenia.

Katarzyna Wojciechowska


 

Poznań kusi atrakcjami i ciekawymi miejscami, ale nie tylko w Poznaniu można przeżyć przygodę. Klasa Vc ze Szkoły Podstawowej w Kicinie wybrała się jako pierwsza grupa szkolna do niedawno otwartego ESCAPE ROOMU w Koziegłowach. Kiedy połowa klasy rozwiązywała zagadki i próbowała wydostać się w ciągu godziny z 2 pokoi: Zamku Gargusia i Policyjnego Śledztwa, druga połowa klasy relaksowała się w Moje Cafe w CRKiF konsumując ze smakiem przygotowany poczęstunek ( pyszne ciasto i orzeźwiający, smaczny napój). Później następowała zamiana. Wszyscy spisali się na medal, wydostali z pokoi w mniej niż godzinę i otrzymali za to zabawne dyplomy. To była bombowa wycieczka, która dobrze zintegrowała klasę!

Eliza Marciniak


 

Dzieci z zerówki natomiast tego dnia gościły okulistkę, panią Danutę Tomowiak. Od poniedziałku wspólnie odpowiadaliśmy na pytanie – temat tygodnia „Kto nam powie, jak można dbać o zdrowie?” i jedną z osób, która w bardzo przystępny sposób na nie odpowiedziała był lekarz okulista. Pani doktor opowiedziała jak dbać o wzrok, jak zbudowane jest oko oraz jak i dlaczego trzeba w niektórych sytuacjach zakraplać oczy. Dzieci bardzo poważnie potraktowały przestrogi lekarza – mamy swojej koleżanki z grupy. Już teraz wiedzą dlaczego nie można dłużej niż pół godziny grać na komputerze, a najlepsze dla higieny oczu są…. zabawy na świeżym powietrzu.

Beata Królewicz

 

image1 image2

image3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content