poniedziałek, 22 lipca, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaSzkoła Podstawowa w Bolechowie

Matematyka według uczniów Szkoły Podstawowej im. Hansa Christiana Andersena w Bolechowie-Osiedlu

Szkoła Podstawowa im. Hansa Christiana Andersena w Bolechowie-Osiedlu od września do grudnia 2017 roku uczestniczyła w IV Edycji Konkursu Grantowego w ramach programu matematycznego „mPotęga”. Głównym celem tego programu jest rozwijanie wyobraźni i zainteresowań uczniów oraz przełamywanie stereotypów, że matematyka jest przedmiotem trudnym i niedostępnym. W ramach projektu szkolnego „Matematyka według NAS!” odbyły się warsztaty fotograficzne, których efektem były bardzo ciekawe, autorskie fotografie uczniów pod hasłem „Przestrzeń według NAS!” oraz zajęcia kreatywne z matematyki w obszarze brył przestrzennych. Ponadto uczniowie wzięli udział w zajęciach wyjazdowych do Laboratorium Wyobraźni, w których mieli możliwość przeprowadzania doświadczeń laboratoryjnych w zakresie nauk ścisłych. Dzięki środkom grantowym szkoła wzbogaciła się w sprzęt biurowy oraz w pomoce dydaktyczne do pracowni matematycznej.

Podczas uroczystego podsumowania projektu „Matematyka według NAS”! , które odbyło się 22 grudnia 2018 r. z udziałem Rodziców, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a najbardziej zaangażowani cenne nagrody.

Wszystkie działania projektowe zostały w pełni sfinansowane przez Organizatora Programu „mPotęga” -Fundację mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć.

Do zobaczenia w następnej edycji programu „mPotega”!


Koordynator projektu

Bożena Dutkiewicz

PIC_0974_800x450 PIC_0975_800x450

PIC_0978_800x450
 

 

 


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content