niedziela, 23 czerwca, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaSzkoła Podstawowa w Koziegłowach

15.12.2017 – Spotkanie z astronomią

15 grudnia wszyscy uczniowie, od klas czwartych poczynając , wzięli udział w wykładzie zatytułowanym „Ziemia we Wszechświecie”. Jest to pierwszy z całego cyklu wykładów prowadzonych przez  Aleksandra Trębacza – fizyka i astronoma, prowadzącego obecnie badania w Wielkiej Brytanii, pod wspólnym  hasłem „Spotkania z astronomią”  Choć astronomia kojarzona jest głównie z Kosmosem, program „Spotkań z Astronomią” w znacznym stopniu skupia się na Ziemi oraz życiu na niej, jako czymś unikatowym i niepowtarzalnym pod każdym względem prawdopodobnie na skalę całego wszechświata. Ekologia, ochrona naszego naturalnego środowiska oraz globalne zmiany klimatyczne, wynikające ze szkodliwej działalności człowieka , a także poruszające się wokół Ziemi planety i asteroidy  były jednymi z podstawowych wątków poruszanych podczas wykładu.

Wykładowi towarzyszyła multimedialna prezentacja, która momentami wzbudzała ogromne emocje. Szczególną uwagę zwrócił króciutki film o Wszechświecie, pozyskany dzięki NASA.

Należy mieć zatem nadzieję, że zarówno uczniowie, jak i nauczyciele wzbogacili swą wiedzę o Kosmosie. Szkoła z kolei  zyskała teleskop, który na pewno  wiosną zostanie wykorzystany do obserwacji nieba.

SA0_800x600 SA1_800x600

SA1a_800x600 SA2_800x600

SA3_800x600
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content