czwartek, 13 czerwca, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaDla uczniów

Komunikat prasowy: ZIMA 2018 – oferta kulturalno-edukacyjna dla dzieci przygotowana przez jednostki Samorządu Województwa Wielkopolskiego

 

logorzecz

 

Komunikat prasowy

z dnia 8 lutego 2018 roku

 

Ofertę kulturalno-edukacyjną dla dzieci i młodzieży podczas ferii w Wielkopolsce zaprezentowała Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz dyrektorzy jednostek podległych Samorządowi Województwa Wielkopolskiego podczas konferencji prasowej, która odbyła się 7 lutego 2018 w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu.

 

„Bezpieczny i atrakcyjny wypoczynek dzieci i młodzieży jest dla wszystkich niezwykle ważny” – podkreśliła Marzena Wodzińska i dodała, że Urząd Marszałkowski w Poznaniu podjął inicjatywę zorganizowania w podległych mu placówkach różnych form działań adresowanych do uczniów. Każdy uczestnik będzie mógł w sposób przyjemny spędzić czas, rozwijając swoje pasje, rozbudzając ciekawość poznawczą, aktywność badawczą, wyrażając własne myśli i zdobywając ciekawe doświadczenia.

 

Publiczne Biblioteki Pedagogiczne obejmują swoim zasięgiem działania całą Wielkopolskę. Biblioteki w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile wraz ze swoimi filiami będą prowadziły różnorodne aktywności dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Podczas zajęć dzieci będą bawiły się słowem, wykorzystując wiersze, rymowanki, czy wyliczanki, ale również odkryją swoje talenty i możliwości w trakcie wcielania się w różne zawody. Nie zabraknie gier i zabaw edukacyjnych, również z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Działania obejmują od aktywnego wypoczynku z książką, po papierowy teatrzyk Kamishibai, czy tajemnicze spotkania w muzeum.

 

Zajęcia będą odbywać się w okresie całych ferii zimowych w godzinach dostosowanych do lokalnych potrzeb i są bezpłatne.

 

Bogatą ofertę zajęć przygotowały także muzea, teatry oraz Centra Kultury i Sztuki w całym województwie, przyciągając swoją ofertą najmłodszych. Działania obejmują aktywny wypoczynek dzieci podczas zajęć aktorskich, wokalnych, czy tanecznych. Dzieci będą mogły rozwijać swoje uzdolnienia plastyczne, a także badać tajemnice skrywane w zabytkowych miejscach. Spotkania z historią i sztuką będą każdego dnia towarzyszyć zimowej przygodzie przygotowanej dla małych Wielkopolan.

 

Informacja o proponowanych formach oraz możliwości skorzystania z nich przekazywana jest na bieżąco w mediach, na stronach internetowych, portalach społecznościowych oraz w formie plakatów bądź ulotek. Pracownicy jednostek zapewnią dzieciom opiekę.  

 

 

 

 

Anna Parzyńska – Paschke

 

Urząd Marszałkowski

Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

Biuro Prasowe

 

61 – 714 Poznań

al. Niepodległości 34

e:mail rzecznik@umww.pl

tel. 61 626 66 72

fb

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content