niedziela, 10 grudnia, 2023
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaSzkoła Podstawowa w Czerwonaku

Wyklęci – niezłomni. Pamiętamy!

1 marca w całej Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Nie zapominamy o tym również w naszej Gminie Czerwonak. Tego samego dnia uczniowie z grupy projektowej Szkoły Podstawowej im. J. Wybickiego z oddziałami gimnazjalnymi wraz z nauczycielami kolejny raz przygotowali imprezę poświęconą Niezłomnym Bohaterom.

W budynku przy ul. Szkolnej odbyła się gra edukacyjna „Żołnierze Wyklęci”, która zainaugurowała również obchody Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie.

Gra edukacyjna poświęcona Żołnierzom Wyklętym była imprezą o charakterze gminnym. Uczestniczyły w niej drużyny ze wszystkich szkół naszej malej Ojczyzny, a także zespoły rodzinne. Organizatorów ucieszyła duża frekwencja – na szlak „tropem wilczym”, wiodącym przez szkolne korytarze, wyruszyło 12 drużyn. Wcześniej zostały one powitane przez p. dyrektor Karinę Szatkowską i wójta Gminy – p. Jacka Sommerfelda, a także uraczone krótką prelekcją przygotowaną przez Michała Appelta, ucznia klasy III b i poruszającym wykonaniem pieśni patriotycznych w wykonaniu Natalii  Cichoń, uczennicy klasy II c.

Drużyny szlachetnie rywalizowały: wyszukiwały informacje, opatrywały rany, odczytywały grypsy, przyszywały guziki, pokonywały tor przeszkód. Wszystko po to, aby dowiedzieć się jak więcej o Niezłomnych.

Na zwycięzców czekały nagrody ufundowane przez szkoły i XXV LO z Poznania, o które postarał się p. Roman Król – wieloletni uczestnik gry, ojciec absolwentki czerwonackiego gimnazjum.

Cieszymy się, że gra służy upamiętnieniu  Bohaterów Niezłomnych, a jednocześnie integracji wielu gminnych środowisk. To jeszcze jedna rzecz, za którą powinniśmy być wdzięczni Niezłomnym. Do zobaczenia za rok!

Małgorzata Tomczak

DSCN7131 DSCN7147

DSCN7068 DSCN7077

DSCN7081 DSCN7082

DSCN7084 DSCN7087

DSCN7093 DSCN7096

DSCN7101 DSCN7102

DSCN7108 DSCN7118

DSCN7123 DSCN7126

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content