wtorek, 23 lipca, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla nauczycieliDla rodzicaDla uczniów

GMINNY ZESPÓŁ ds. monitorowania wdrażania Reformy Oświaty

Jak informowaliśmy w listopadowym wydaniu Biuletynu I wiesz więcej, we wrześniu 2017 r. w każdej szkole podstawowej z inicjatywy Wójta Gminy Czerwonak zostały powołane Szkolne Zespoły ds. monitorowania wdrażania Reformy Oświaty.

Zorganizowane po raz drugi spotkania były okazją do analizy potrzeb zgłoszonych przez nauczycieli, rodziców i uczniów podczas pierwszych, październikowych spotkań.

I tak, w szkole podstawowej w Czerwonaku, najpoważniejszy dotyczył realizacji nowej, bardzo obszernej podstawy programowej w klasach VII. Spotkanie było odpowiedzią nauczycieli o podjętych działaniach zaradczych.

W szkole podstawowej w Owińskach rozmawiano o nowym wykazie obowiązkowych lektur, porannym autobusie, który byłoby dobrze, gdyby przywoził dzieci o około 15 minut później i ogromnej potrzebie remontu całej piwnicy.

W Bolechowie – Osiedlu priorytetem dla społeczność szkolnej są dodatkowe zajęcia nauki tenisa, organizacja sklepiku szkolnego, udostępnienie boiska sportowego zainteresowanym mieszkańcom oraz dodatkowy przystanek autobusowy w Trzaskowie.

W szkole podstawowej w Koziegłowach rozmawiano o zwiększeniu liczby Zajęć Mistrzów dla uczniów zdolnych oraz zakupie nowych komputerów dla uczniów kl. I-III.

Spotkanie w szkole podstawowej w Kicinie dopiero odbędzie się, ale warto wspomnieć, że jeden z październikowych postulatów już zrealizowano – wszyscy uczniowie w gminie Czerwonak otrzymali równe stypendia.

Ogromnym wsparciem zrealizowanym przez Pana Wójta było podpisanie porozumienia o współpracy metodycznej, w szczególności w zakresie realizacji podstawy programowej w klasach VII oraz klasach IV. Warsztaty dla nauczycieli odbywały się od listopada 2017 do marca 2018. Ostatnie, dziewiąte spotkanie dla nauczycieli języków obcych, odbędzie się 6 kwietnia.

DSC04301 (2) DSC04234_1280x960

DSC05543 DSC05547

DSC05549

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content