piątek, 21 czerwca, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaSzkoła Podstawowa w Koziegłowach

Spotkanie z podróżnikiem, fotografem p. Jakubem Rybickim

28 marca 2018 r. klasy drugie gimnazjalne uczestniczyły w spotkaniu z podróżnikiem, fotografem i autorem książki „Po Bajkale” p. Jakubem Rybickim. Organizatorami spotkania były Biblioteka Publiczna w Koziegłowach oraz młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki, a zostało ono sfinansowane przez Instytut Książki.

Jakub Rybicki i Paweł Wicher 28 lutego 2013 r. wyruszyli rowerami przez zamarznięte jezioro Bajkał z północy na południe. Przejechali ponad 900 kilometrów po lodzie w temperaturach od minus 35 do minus 50 stopni. Pod kołami mieli od 90 do 130 centymetrów lodu, a pod nim jezioro mające miejscami do 1600 metrów głębokości. Pokonywali dziennie ok. kilkudziesięciu kilometrów, nocując w namiotach lub w drewnianych chatkach tzw. zimowjach. Zmagali się z zimnem i zmęczeniem fizycznym, w nocy słyszeli odgłosy pękającego lodu, ale w zamian mogli podziwiać niezwykłe piękno natury i doświadczać prawie mistycznych doznań w zetknięciu z jej potęgą.

Opowieści o tej niesamowitej wyprawie uczniowie wysłuchali w CKiR w Koziegłowach. Książka „Po Bajkale” została wypożyczona ze szkolnej biblioteki zaraz po powrocie z prelekcji.

JR0JR6

JR5 JR2

JR4 JR3 JR1

JR8 JR7

JR9 JR10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content