niedziela, 14 kwietnia, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaSzkoła Podstawowa w Owińskach

Akcja „1000 drzew na minutę” 

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego wzięły udział w ciekawym warsztacie, który odbył się w Ośrodku Edukacji Leśnej „Łysy Młyn” w Radojewie. Podczas warsztatów dzieci miały okazję dowiedzieć się, jaka jest rola drzew w życiu człowieka oraz zwierząt. W budynku Ośrodka Edukacji Leśnej „Łysy Młyn” zerówkowicze poznali różne organizmy żyjące w martwym drewnie oraz obejrzeli ekspozycję dotyczącą martwych drzew i owadów. Uczniowie mieli okazję pracować w leśnym laboratorium, gdzie mogli obserwować pod mikroskopem budowę drewna oraz różnych owadów. 
Dzieci uczestniczyły także w akcji „Sadzimy 1000 drzew na minutę”, podczas której miały okazję dowiedzieć się, jak należy sadzić drzewa oraz wykorzystać te wiedzę w praktyce poprzez wspólne posadzenie krzewu maliny na terenie Ośrodka Edukacji „Łysy Młyn”.
Na koniec tej ciekawej wycieczki uczniowie udali się na spacer po ścieżce edukacyjnej wokół stawu, podczas której mogły podziwiać piękno tamtejszej flory i fauny. Warsztaty w Ośrodku Edukacji Leśnej „Łysy Młyn” przeprowadziła pani Karolina Prange, która w interesujący sposób wprowadziła dzieci do świata przyrody. Zajęcia prowadzone przez panią Karolinę pozwoliły na wielozmysłowe poznawanie przyrody. Zerówkowicze wrócili do szkoły bardzo zadowoleni, było to dla nich ciekawe doświadczenie. 


Martyna Zyska 

DSC_0578_800x534 DSC_0581_800x534

DSC_0586_800x534 DSC_0625_800x534

DSC_0667_800x534

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content