piątek, 1 marca, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaSzkoła Podstawowa w Bolechowie

Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” w Szkole Podstawowej im. Hansa Christiana Andersena w Bolechowie – Osiedlu

W dniu 8 czerwca 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Hansa Christiana Andersena w Bolechowie – Osiedlu po raz trzeci przystąpili do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo pt. „Jak nie czytam, jak czytam”. O godzinie 10.00 mali i duzi spotkali się przed szkołą i czytali swoje ulubione lektury.

Celem akcji było bicie ubiegłorocznego rekordu w masowym czytaniu. W naszej szkole do czytania przystąpiło 207 uczestników. Dodatkowym zadaniem dla uczniów młodszych klas była interpretacja wierszy znanych poetów. W ich wykonaniu obejrzeliśmy Kaczkę Dziwaczkę, stragan z warzywami, lokomotywę pełną dziwnych pasażerów, znaki przestankowe oraz przenieśliśmy się na basen. Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem wspaniale. Starsi uczniowie natomiast zaprezentowali hasła promujące czytanie, książkę lub bibliotekę. Chętni mogli zrobić sobie selfie z książką i wziąć udział w konkursie na najładniejsze zdjęcie.

Na zakończenie wszyscy utworzyli „książkowy łańcuch” i z uśmiechem wrócili do szkoły. Mamy nadzieję, że poprzedni rekord został pobity, ale o tym przekonamy się wkrótce.

IMG_1437 IMG_1435

IMG_1428 IMG_1420

IMG_1416 IMG_1412

IMG_1386

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content