piątek, 1 marca, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaDla uczniów

I Gala Taneczna W Koziegłowach

8 czerwca 2018 r. w sali widowiskowej w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach odbyła się I Gala Taneczna „Byle do dzwonka”. Motywem przewodnim uroczystości, podczas której zatańczyły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z Gminy Czerwonak oraz zaśpiewali laureaci i finaliści gminnych konkursów wokalnych, było życie szkolne oraz różne wydarzenia z nim związane. Galę zadedykowano Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Czerwonaku – Pani Małgorzacie Marciniak.

Prowadzący galę – Matylda i Michał – przeprowadzili widzów przez cały rok szkolny. Od pierwszego dzwonka we wrześniu, przez pierwszy i drugi semestr, aż do dzwonka ostatniego, kończącego rok szkolny. Młodzi artyści kolejnymi układami choreograficznymi przedstawili zgromadzonej publiczności zapisane karty szkolnego życia. Radosną zumbą rozpoczęły rok szkolny uczennice ze Szkoły Podstawowej w Czerwonaku. W świątecznym układzie tanecznym zaprezentowały się uczennice ze Szkoły Podstawowej w Kicinie. Na scenie pojawiły się również trudne tematy związane z tolerancją i akceptacją samego siebie pokazane w modern jazzie przez dziewczyny ze Szkoły Podstawowej w Koziegłowach. Artystki z Czerwonaka zatańczyły dla wszystkich mężczyzn Sirtaki, popularny taniec grecki. Natomiast jeden z artystów zachwycił wszystkie kobiety, wcielając się w Adele. Dużą dawkę radości zafundowali uczniowie z młodszych klas. Maluszki w cudownym układzie choreograficznym przybliżyły widzom, w jaki sposób celebrują Dzień Dziecka. Niesamowitych wrażeń dostarczyła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Czerwonaku i oddziałów gimnazjalnych, która wraz z nauczycielami przepięknie wykonała reprezentacyjny polski taniec narodowy – polonez. Całość gali uzupełniali laureaci i finaliści konkursów wokalnych, którzy swoimi potężnymi głosami sprawiali, że publiczność śpiewała razem z nimi.

I Gala Taneczna – blisko 50 młodych artystów oraz 7 nauczycieli – w przepięknej scenografii i oprawie  muzycznej niewątpliwie zapisała się w pamięci każdego widza.

 

Tekst: Agnieszka Fulczyk

dsc07132-1 DSC07129

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content