niedziela, 23 czerwca, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaSzkoła Podstawowa w Owińskach

Wśród uczniów Akademii Pana Kleksa

Przedostatni dzień października był dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Owińskach wyjątkowy. Na trybunach sali gimnastycznej zasiedli świadkowie pasowania, niemniej podekscytowani rodzice i dziadkowie oraz inni zaproszeni goście: kierownictwo Urzędu Gminy, szkoły oraz starsi koledzy i koleżanki.
Pierwszaki powitały wszystkich wesołymi piosenkami i układami tanecznymi, zabawnymi wierszykami, ponieważ przygotowały inscenizację na motywach Akademii Pana Kleksa. Uczniowie Akademii opowiedzieli o swoich, uczniowskich wadach i zaletach, zaprezentowali swą sprawność w liczeniu…. piegów, wykazali się znajomością zasad panujących w szkole. Ale wśród uczniów Akademii są i tacy, którzy jeszcze nie pałają sympatią do nowych, szkolnych obowiązków, bo przedkładają zabawę nad naukę, „bo szkoła bez przerwy działa im na nerwy”.
Uczniowie Pana Kleksa, a w tę rolę wcielił się brawurowo, Iwo uczeń klasy 1b, wykazali się również świadomością wagi problemu z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. „Cali odblaskowi” zaprezentowali swoją o tych zagadnieniach wiedzę, a wszystko odbywało się w rytmie zabawnej i pouczającej piosenki.
Pierwszaki na zakończenie inscenizacji przedstawiły swych przyjaciół z czwartej klasy, zwanych „Alpakami” i wraz z nimi słowami piosenki przekonywali, że „z przyjaciółmi się nie nudzą, z nimi zawsze im weselej, oni w biedzie dopomogą, bo tacy są już przyjaciele”. Po części artystycznej nastąpił uroczysty akt pasowania na ucznia.
W ten oto sposób uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście włączeni w poczet uczniów naszej szkoły.
Ale to jeszcze nie był koniec atrakcji przewidzianych z tej okazji. Kolejną było przedstawienie Teatru Cieni „Latarenka”.
Piękne widowisko, gra świateł na ścianach , suficie i scenie zachwyciło od pierwszych chwil. Artystycznie wykonana scenografia dostarczyła niezwykłych doznań estetycznych, a nastrojowe ballady, śpiewane i grane na gitarze wzmacniały nastrój i inspirowały wyobraźnię. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy znanych skądinąd bohaterów widowiska „Jasia i Małgosi”. Przecudna bajka, bogata w światło i kolory, ale też cień i mrok urzekła wszystkie widzów
i dorosłych i dzieci.
Przeżycia tego uroczystego dnia kontemplowane były następnie w trakcie słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.


Iwona Tylkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content