niedziela, 10 grudnia, 2023
Oświata w Czerwonaku
Dla rodzicaSzkoła Podstawowa w Koziegłowach

ŚWIĄTECZNIE…

Coraz bliżej święta … Właściwie już od 6 grudnia cała szkoła dała się ponieść świątecznej atmosferze. I to nie tylko zasługa choinek, lampek i mikołajowych czapeczek. Młodsze klasy spotkały się z Mikołajem, który zaprosił uczniów w różne strony Wielkopolski. Zdobyć słodki upominek nie było łatwo. Tańce, ozdabianie pierników i wykonanie cudownych ozdób to tylko niektóre wyzwania, którym dzieci sprostały bez problemu. Starsi wybrali się na jarmark bożonarodzeniowych do Berlina. Okazało się, że doskonale poradzili sobie z komunikacją w języku obcym, ale również zobaczyli zabytki tego pięknego miasta. Również ci, którzy pozostali w szkole, nie mieli szans zapomnieć, że święta zbliżają się wielkimi krokami. Wyjścia do kina, zajęcia na Akademii Muzycznej czy klasowe mikołajkowe śniadanie to tylko niektóre atrakcje. I nie ma co się dziwić , że po pięknych jasełkach już wszyscy nucą Cichą noc, Kling, Glockchen i Jingle bells.

Każdy chce zainteresować uczniów. To dlatego stosowane przez nauczycieli metody pracy muszą być atrakcyjne, rozbudzające ciekawość i kreatywność. Takie możliwości dają nauczycielom szeroko pojęte nowoczesne technologie. Od kilku lat uczymy dzieci kodowania, programowania, prowadzone są również zajęcia z robotyki i automatyki. Wiedzieliśmy, że udział w programie Szkoła Młodego Inżyniera umożliwiłby prowadzenie zajęć z robotyki, a szkolenie i nagrody w postaci klocków Lego przyczyniłyby się znacznie do wzrostu kompetencji nauczycieli i wzbogaciłyby bazę dydaktyczną szkoły.

Po złożeniu aplikacji nasza szkoła znalazła się wśród 100 szkół z całej Wielkopolski, które również miały ochotę zdobyć atrakcyjne nagrody. Jednak tylko 10 z nich mogło liczyć na sukces. Poprosiliśmy o pomoc tych, którzy są najbliżej nas. Uczniowie, rodzice, pracownicy. Dziadkowie, sąsiedzi, nawet dalsi znajomi. Ilość oddanych głosów przerosła nasze oczekiwania. Szybko wskoczyliśmy na dziewiąte, potem piąte miejsce. I stopniowo pięliśmy się coraz wyżej i wyżej. A rywale nie odpuszczali. Konkurs zakończyliśmy na podium, II miejsce jest nasze !!! To dla nas zaszczyt i wielka radość, że tyle osób zaangażowało się w walkę o nagrody dla naszych dzieci. Dziękujemy za każdy głos, każde udostępnienie, każde ciepłe słowo na żywo i w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content