niedziela, 23 czerwca, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaGminne Przedszkole nr 2 im. "Krasnala Hałabały"

Przedszkolny facebook

Nauczyciele wychowania przedszkolnego, każdego dnia pracy z dziećmi, realizują podstawę programową wychowania przedszkolnego. Celem wychowania przedszkolnego jest wsparcie całościowego rozwoju dziecka. Proces ten jest  realizowany przez opiekę, wychowanie i nauczanie, co umożliwia każdemu dziecku odkrywanie własnych możliwości, sensu działania oraz gromadzenie doświadczeń.                    

    Dziecko najszybciej i wielozmysłowo rozwija się w zabawach z rówieśnikami, zarówno w specjalnie zaaranżowanych zabawach dydaktycznych, jak i spontanicznych, aranżowanych przez samo dziecko. Zabawa jest zatem dominującą formą aktywności każdego dziecka i przez to staje się środkiem osiągania celów edukacyjnych i główną metodą pracy  w przedszkolu. 

To właśnie zabawa zawiera w sobie treści wychowawcze, edukacyjne i wspierające, uczy kompetencji społecznych, pomaga w adaptacji i integracji grupy, przygotowuje do życia w społeczeństwie i rozwija sferę emocjonalną. 

Zabawa jest więc podstawową formą nauczania w przedszkolu, a nie przerwą między działaniem edukacyjnym, zorganizowanym przez nauczyciela. Jest nauką realizowaną poprzez zabawę, a nie zabawę, rozumianą, jako rozrywkę po działaniach edukacyjnych.

Zrozumienie zabawy jako nauki, pozwala nam dorosłym zarówno w przedszkolu, jak i w środowisku rodzinnym dziecka,  tworzyć nieskończone sytuacje edukacyjne, które pomagają dziecku zrozumieć świat, w którym wzrasta.

Rodzice doskonale  wiedzą jak bawić się z własnymi dziećmi, bo miłość, podpowiada niemalże instynktownie, natomiast my jako nauczyciele, w najbliższym czasie,  będziemy Państwu podpowiadać jak ukierunkować zabawy, aby kształcić i rozwijać konkretne umiejętności. 

Na Facebooku przedszkolnym będziemy zamieszczać propozycję zabaw, aktywności oraz linki do ciekawych stron. Mamy nadzieję, że niedługo wszystko wróci do normy i spotkamy się w przedszkolu ☺ z góry dziękujemy Państwu za współpracę i za zaangażowanie. 

Zabawa jest  wartością dzieciństwa, źródłem przeżyć, przestrzenią uczenia się oraz nauczania i wspólnie z Państwem, zrobimy wszystko, by globalny dramat, jak najmniej odczuły dzieci. 

Zapraszamy na fb Gminne Przedszkole nr 2 im Krasnala Hałabały

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content