niedziela, 23 czerwca, 2024
Oświata w Czerwonaku
Dla rodzicaDla uczniówPrzedszkole nr 1 "Bajkowe Ludki" w Koziegłowach

Wielkie serca przedszkolaków

Wielkie serca przedszkolaków

    Gminne Przedszkole nr 1 „Bajkowe Ludki” w Koziegłowach od wielu lat realizuje własny program „Mały wolontariat” i podejmuje szereg  inicjatyw o charakterze charytatywnym. Należą do nich: cykliczne wysyłanie listów do chorych dzieci „Marzycielska Poczta”, zbiórka nakrętek czy „Góra Grosza”. To także współpraca z osobami chorymi, starszymi i niepełnosprawnymi.

     Z wielką ochotą włączyliśmy się do gminnej akcji „Podziel się Radością Świąt” organizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwonaku. Po raz kolejny społeczność naszego przedszkola stanęła na wysokości zadania . Dzięki wielkiemu zaangażowaniu przedszkolaków, rodziców oraz kadry przedszkola zebrano  dużą ilość produktów spożywczych, środków czystości oraz zabawek.

   Uczestniczyliśmy także w ogólnopolskiej akcji „Kolorowe Kredki – zbieramy i pomagamy”, której celem jest niesienie pomocy dzieciom przebywającym w szpitalach oraz zbiórka pieniędzy z przetworzonych kredek na różne cele charytatywne. „Kolorowe Kredki” to inicjatywa, której celem jest pokazanie nawet najmłodszym dzieciom, że są w stanie uczyć się solidarności z potrzebującymi. Maluchy nie zbierają datków, ale oddają swoje zużyte kredki, z których tworzy się m.in. kredkową biżuterię. Jest to także akcja proekologiczna  wspierająca recykling i ucząca dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia. Zachęcam do udziału gminne placówki oświatowe i wszystkie zainteresowane osoby. Wszelkie informacje są dostępne w portalach społecznościowych.

     Akcje charytatywne organizowane w przedszkolu uwrażliwiają na potrzeby drugiego człowieka, rozwijają empatię i uczą tolerancji. Nasi absolwenci na pewno wyrosną na szlachetnych ludzi i będą otwarci na potrzeby innych.

Sylwia Cieślak

Skip to content