sobota, 30 września, 2023
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaDla uczniówSzkoła Podstawowa w Czerwonaku

Dzień ZIEMI

22 kwietnia obchodziliśmy DZIEŃ ZIEMI,

Tegorocznym motywem przewodnim było hasło „Przywróć naszą Ziemię”. 

Z tej okazji, we wtorek 20 kwietnia 2021 r. na godzinie wychowawczej, uczniowie realizowali scenariusze lekcji dotyczące alternatywnych źródeł energii, zmian klimatu:

klasy 4-6 – „Klimat się zmienia, zmień sposób myślenia”

klasy 7-8 – „Na drodze ku zielonej energii”

Pozostałe działania odbywały się na kanale ogólnym zespołu OGŁOSZENIA – klasy 1-3
 i OGŁOSZENIA klasy 4-8

Zachęciliśmy uczniów do udziału w konkursie ekologicznym organizowanym przez ZM GOAP (Związek Międzygminny GOSPODARKA ODPADAMI AGLOMERACJI POZNAŃSKIEJ)

Przypomnieliśmy aktualne zasady segregowania odpadów, swoją wiedzę na ten temat uczniowie mogli sprawdzić rozwiązując zadanie interaktywne i jak się okazało nie było to wcale takie proste.

Staraliśmy się nakłonić uczniów do refleksji i podjęcia działań na rzecz naszej planety (nie tylko w tym tygodniu, ale przez cały rok). Zachęciliśmy ich, aby robili zdjęcia lub filmy, na których widoczne są działania uczniów adresowane dla naszej Ziemi, np.: jak segregują odpady, jak sprzątają swoją okolicę, jak zamieniają wraz z rodzicami samochód na rower, jak sadzą drzewko, albo jak zarządzają w swojej rodzinie godzinę bez światła dla Ziemi…

Dzień Ziemi powinien być codziennie i nie powinniśmy go obchodzić ceremonialnie, bo Ziemia to nasz dom. Dbać o Ziemię trzeba przez okrągły rok. 

„Dzień Ziemi to dobra okazja, by pokazać uczniom jak cenna jest dla nas nasza planeta,
ale nie wolno na tym poprzestać”

Skip to content