niedziela, 23 czerwca, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla nauczycieliDla rodzicaDla uczniówSzkoła Podstawowa w Czerwonaku

Projekt ekologiczny „Dla błękitnego nieba”

Z radością informujemy, że nasza szkoła zakwalifikowała się i rozpoczyna udział w projekcie organizowanym przez  firmę Volkswagen Poznań oraz Poznański Park Naukowo-Technologiczny Dla błękitnego nieba”.

Celem projektu jest aktywne zaangażowanie dzieci i młodzież w proces badawczy i popularyzację wiedzy w zakresie zmian klimatycznych. Uczniowie klasy 8c uczestnicząc w projekcie wcielą się w rolę naukowców-amatorów.

W ramach udziału w projekcie otrzymaliśmy na czas jego realizacji jeden zestaw badawczy przeznaczony do pomiarów jakości powietrza. Będzie on służył do pomiaru wskazanych parametrów raz w miesiącu w wyznaczonych trzech lokalizacjach. Naszym zadaniem będą comiesięczne badania jakości powietrza atmosferycznego oraz wspomagających parametrów meteorologicznych. To doskonała forma zamienienia teorii na wciągającą praktykę!
Badamy, uczymy się, rozumiemy, zmieniamy!

Uczniowie w czasie projektu będą prowadzić badania w terenie zamiast przyswajania „suchych” faktów. Uczniowie dowiedzą się jakie zanieczyszczenia występują w powietrzu, jaki mają wpływ na nasze zdrowie oraz czy mamy wpływ na klimat naszej planety?

Szykuje się poważna praca badawcza, ale i świetna zabawa.

O naszych działaniach będziemy Was informować na bieżąco w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej szkoły.

Koordynator projektu – Ewa Skweres

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content