niedziela, 26 maja, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaPrzedszkole nr 1 "Bajkowe Ludki" w Koziegłowach

„Bajkowe Ludki” świętują Dzień Niepodległości.

Dnia 10 listopada 2016 r. w Gminnym Przedszkolu Nr 1 w Koziegłowach odbyła się uroczystość z okazji obchodów Dnia Niepodległości Polski, w której udział wzięła dyrektor SAPO w Czerwonaku p. Emilia Korzep, dzieci oraz personel przedszkola. Spotkanie rozpoczęło się inscenizacją w wykonaniu nauczycielek pt. „Jak Mądrala i Gapcio obchodzą Święto Niepodległości?”. Mądrala wraz z dziećmi próbował wyjaśnić Gapciowi, dlaczego

11 listopada wszyscy Polacy świętują i dlaczego w tym dniu wszystkie dzieci są w przedszkolu odświętnie ubrane.

Następnie przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną pt.„Polak mały”.

Tematem filmu była historia powstania państwa polskiego, Polska pod zaborami, odzyskanie niepodległości oraz informacje o symbolach narodowych (flaga, godło i hymn).

Po prezentacji dzieci udzielały odpowiedzi na pytanie „Za co kochają Polskę?”

Mądrala i Gapcio wzięli też udział we wspólnej zabawie ruchowej „Podróż po Polsce”, której celem były zagadki o miastach polskich między innymi o Zakopanym, Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Koziegłowach. Podczas uroczystości dzieci odśpiewały hymn Polski.

11 listopada „Bajkowe Ludki” kultywują również tradycje regionalne. Przedszkolaki przypomniały o urodzinach ulicy św. Marcin w Poznaniu. Niespodzianką, którą przygotował Mądrala z Gapciem były rogale marcińskie, które dzieci zjadły z apetytem na II śniadanie.

Spotkanie było ciekawą lekcją historii.

1 2

3 4

5 6

7 8

9 10

11 12

13 14

15 16

17 18

19

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content