sobota, 20 kwietnia, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaGminne Przedszkole w Owińskach

Święto Niepodległości w Gminnym Przedszkolu w Owińskach

10 listopada 2016r., tuż przed obchodami Święta Niepodległości w całym kraju, także przedszkolaki w Gminnym Przedszkolu w Owińskach poznały historię drogi do wolności  naszego  Państwa. Tematy historyczne i narodowe nie jest łatwo przekazać takim maluchom, ale w naszym przedszkolu takich tematów nie unikamy.  Ważne, żeby wszystko przedstawić  w przystępny i atrakcyjny sposób. Na zajęciach w grupach, dzieci poznawały symbole i barwy narodowe, wzięły udział  w zajęciach dotyczących  historii naszego państwa. Początek  zajęć to wspólna recytacja wiersza Władysława Bełzy „ Katechizm polskiego dziecka”. Wykonały  też kotyliony w barwach narodowych. Następnie dzieci dowiedziały się o czasach gdy na naszej ziemi nie mogła rozbrzmiewać polska mowa i powiewać biało-czerwona flaga.  Jak to trzy obce państwa dokonały rozbiorów naszego kraju i Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy. Przedszkolaki w skupieniu i z powagą wysłuchały całej historii. Na zakończenie, pamiętając o zachowaniu należytej postawy, wspólnie odśpiewały Hymn Polski. Patriotyzm trzeba w narodzie pielęgnować i to jest zadanie dla nas wszystkich. Dlatego wychowanie patriotyczne jest w pełni realizowane w naszym Przedszkolu poprzez poznanie symboli narodowych, legend, hymnu. Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych  dzieci uczą sie patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Dzieci posiadają naprawdę szeroką wiedzę na temat swojego miasta i kraju, a miłość do Ojczyzny przekazują właśnie poprzez wiersze i piosenki.

imag0260_800x447 imag0262_800x447

imag0268_800x447 imag0269_800x447

imag0267_335x600

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content