niedziela, 26 maja, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościSzkoła Podstawowa w Czerwonaku

II Gminny Konkurs Języka Polskiego

11 maja 2017r. odbył się w Szkole Podstawowej w Czerwonaku II Gminny Konkurs Języka Polskiego – konkurs pięknego czytania utworów prozatorskich Łukasza Wierzbickiego.

Gościliśmy uczniów szkół podstawowych z Bolechowa, Kicina i Koziegłów. Uczestnicy prezentowali wybrane przez siebie fragmenty książek Łukasza Wierzbickiego. Dzięki nim również zgromadzona publiczność wyruszyła w piękną podróż po Afryce i Chinach. Poznała historię niedźwiadka Tadka, inspirowaną losami niedźwiedzia Wojtka, który towarzyszył polskim żołnierzom Armii gen. Władysława Andersa. Komisja konkursowa, której przewodniczył aktor, reżyser p.Bogdan Żyłkowski, nagrodziła trzy uczennice: Martynę Frąckowiak ze Szkoły Podstawowej w Bolechowie, Gabrielę Piwosz ze Szkoły Podstawowej w Czerwonaku oraz Hannę Matuszewską ze Szkoły Podstawowej w Kicinie. Pozostałym uczestnikom przyznała wyróżnienia. Konkurs zakończył krótki koncert, który przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Czerwonaku pod kierunkiem p.Marleny Wobszal.

Dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli nam w tym małym literackim święcie. Zechcieli razem z nami przenieść się w świat książek, rozumiejąc, iż dzięki niemu nie tylko możemy znaleźć się w dowolnych miejscach i czasach, poznawać różne niezwykłe historie, lecz także pełniej uczestniczyć w otaczającej nas rzeczywistości.

IMG_9747 - Kopia IMG_9749 - Kopia

IMG_9751 - Kopia IMG_9768 - Kopia

IMG_9788 - Kopia

Organizatorki konkursu

Romana Orłowska, Jadwiga Frankiewicz, Anita Marlewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content